matka karhá syna

Mnohí z vás máte niekedy pocit, že vaše deti vám prerastajú cez hlavu. Neviete si s nimi proste rady a vyčítate si, kde robíte chybu? Tu je ukážka situácií, pri ktorých deti nemôžu za to, že sú neposlušné.

Je to len ich prirodzený vývoj a ani vy sa nemusíte trápiť tým, že robíte niečo zle.

Deti ešte nevedia ovládať svoje impulzy

Niektoré veci robia deti inštinktívne. Učia sa tým existovať na tomto svete. Ak sa vám zdá, že hádžu veci na zem naschvál, nie je to tak. Proces sebakontroly sa predsa vyvíja až do dospelosti.

Deti nemajú pod kontrolou svoje emócie

Mnoho rodičov pozoruje u svojich detí, že práve únava vedie k ich hyperaktivite. Mnoho detí zasa zúri, keď ich prekvapí hlad. Snažte sa zabezpečiť základné potreby detí čo najlepšie a predídete tak nepríjemným situáciám.

Deti vystavujeme prehnanej stimulácii

Ako sa hovorí: „Menej je niekedy viac.“ Prehnaný program, ktorý rodičia svojim deťom robia, nevedia deti paradoxne zvládnuť.

Deti potrebujú byť stále v pohybe

V období , keď dieťa stále skáče a behá, mu treba vytvoriť podmienky na to, aby to rodičom neliezlo na nervy. S deťmi treba byť čo najviac vonku, navštevovať rôzne krúžky, či iné záujmové aktivity, pri ktorých si vybijú energiu.

Deti ukazujú svoje „LEPŠIE JA“

Všetci máme potrebu sa niekedy ukázať. O to silnejšia je táto potreba u detí. Ak to však prekračuje určité hranice, treba hľadať chybu inde.

Foto: depositphotos.com