Tento tragický príbeh nám trhá srdce. Manželia prišli o svoje manželky, rodičia o svoje dcéry a deti prišli o ich mamičky, zostali im už len spomienky a oči pre plač. Táto hrozivá nehoda otriasla celým Slovenskom.

 

K tragickej nehode došlo na ceste medzi Hornými Vestenicami a Novákmi. Najviac smutné na tom je, že sa jednalo o mikrobus plný žien, ktoré boli srdečné, láskavé a pomáhali druhým ľuďom. Tieto ženy pracovali v Rakúsku ako opatrovateľky a na ceste späť domov sa už nevrátila ani jedna.

Na mieste podľahlo zraneniam šesť žien a aj vodič mikrobusu. Siedma bojovala o svoj holý život, no svoj boj prehrala! Mali ťažké vnútorné poranenia, tiež vnútorné krvácania a mali poranené dôležité orgány ako napríklad: mozog, pečeň, ktoré sú pre organizmus nevyhnutné, aby mohol fungovať. Podľa dlhoročného záchranára nemali šancu na prežitie na základe týchto zranení.

Špekuluje sa o únave vodiča, ktorá mohla zapríčiniť túto dopravnú nehodu!

K zrážke aut došlo na rovnej ceste, pravdepodobne išlo o čelnú zrážku mikrobusu s nákladným vozidlom. Za nehodou by mohla byť práve únava vodiča, ozrejmila hovorkyňa KR PZ Trenčín Elena Antalová.

Jeho príbuzní neveria, že by za volantom zaspal. Vraj svoju prácu miloval a bol zodpovedný, jazdil už piatym rokom. Príčina nehody ešte nie je známa, preto bol privolaný do trestného konania aj súdny znalec z odboru pre cestnú dopravu.

Smútiace rodiny stále neveria tomu, čo sa stalo. Táto tragická udalosť ich obrala o to najcennejšie, čo v živote mali a to sú práve ich rodiny! Zostal im len žiaľ, spomienky a fotografie. Na ceste už len horia sviečky za všetkých, ktorý zrážku neprežili. Jediný, kto celú nehodu prežil je vodič kamiónu, ktorého čoskoro prepustia z nemocnice!

zdroj: tvnoviny.sk | foto: Instagram