Každá bolesť vie poriadne potrápiť. Obzvlašť, ak ide o malé deti. Rodičia im chcú veľmi pomôcť, no musia vedieť ako. Taký je aj príbeh našej čitateľky Denisy.

 

Ako sa to začalo

„Už ako malej mi diagnostikovali ploché nohy. Nemala som veľké problémy, no musela som nosiť ortopedické topánky. Samozrejme, potom prišla puberta a aj ja som chcela nosiť tie úžasné biele tenisky,“ opisuje začiatky Denisa. Časom sa jej zdravotný stav zhoršil. Prišli bolesti chrbta a nôh. Keď prvýkrát otehotnela, svoje problémy si nespájala s jej diagnózou.

Potom prišiel šok

„Pôrodom sa veci zmenili. Chrbát ma bolel o niečo menej a ja, no bola som rada, že zvládam svoju novú úlohu ako tak. Na sebaľútosť jednoducho nebol čas. Keď mal syn dva roky, otehotela som druhýkrát. Chrbát ma bolel tak, že som išla vyskočiť z kože. Bohužiaľ, až vtedy mi došlo, že s tým musím niečo robiť,“ priznáva Denisa. Po návšteve lekára však prišiel šok. Lekár nariadil pravidelné návštevy, cvičenie a hlavne chôdzu naboso.

Šťastný koniec

Štastný koniec nie je iba v rozprávkach, ale v tomto prípade aj v reálnom živote. „Nie som žiaden fanatik, ale priznávam, že sa cítim lepšie, odkedy chodím bosá. Moje deti, aj keď sú ešte malé, chodia bosé a to nielen vnútri, ale ak to počasie dovolí, tak aj vonku. Bojovať s chorobou chce ešte veľa času, ale už teraz viem, že nechcem, aby sa tá bolesť vrátila a hlavne, nechcem, aby ju niekedy zažili moje deti.“

Foto: pixabay.com