Českom a Slovenskom otriasol prípad 11-ročnej Alexie, ktorá 8. januára nastúpila do ústavu v Brne. O jej umiestnení rozhodol súd z dôvodu, že sa nechcela stretávať so svojim otcom. Nasledujúceho pol roka sa tam má prevychovať k tomu, aby zmenila názor.

Ako píše portál 1pluska.sk, dievča sa vždy stretnutia s otcom bálo. Malo byť svedkom toho, ako otec buchol mame hlavu o stenu. Pred stretnutím s otcom dievča vždy zažívalo stres a odmietalo sa s otcom stretávať. To dávajú za vinu matke, podľa súdu mala vraj sústavne a dlhodobo brániť v styku otca s maloletou.

11-ročná žiačka, ktorá až do osudného dňa, kedy musela nastúpiť do ústavu, žila v rodinnom dome v Brne šťastným životom s mamou a tromi súrodencami, má ísť podľa rozhodnutia brnenského súdu po ukončení ústavnej liečby bývať do trojizbového bytu do Prešova k svojmu otcovi, dvom bratom a pre ňu k neznámej žene.

Sudca tiež rozhodol, že šikovné dievča, ktoré sa výborne učí a chystá sa na talentové skúšky na konzervatórium, sa smie vidieť s mamou raz týždenne v nedeľu na tri hodiny a s otcom rovnako dlhý čas ale v sobotu. O to šokujúcejšie bolo pre rodinu dievčatka zistenie, že ústav povolil otcovi návštevu v iný než súdom určený deň. Dozvedeli sa, že otec bol za dcérou v piatok. Babka žiačky Alexie sa rozhodla podať na ústav trestné oznámenie za spáchanie trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Zdroj: 1pluska.sk | Foto: pixabay.com