Takéhoto muža by chcela mať doma každá žena. Na sociálnej sieti sa rozhodol verejne priznať, čo všetko robí pre to, aby jeho manželstvo prekvitalo a aký je jeho recept na šťastný 14-ročný vzťah. Ani sa nečudujeme, že tento príspevok si okamžite získal množstvo lajkov a stal sa hitom slovenského internetu.

V dnešnej dobe sa mnoho manželstiev rozpadá, no nemusí to tak byť. Možno stačí zmeniť len pár vecí, spraviť niečo viac pre svoju drahú polovičku a záruka šťastného vzťahu je na svete. Slovák sa rozhodol podeliť so svojim pohľadom na vec a receptom na manželstvo, ktoré neupadlo do stereotypu. „Milujem ju ako celok, fyzicky aj duševne ma priťahuje tak, že tomu niekedy sám nerozumiem a platí to aj opačne,“ vyznáva sa šťastný muž.

Prečítajte si celé priznanie Slováka:

„Priznávam sa, že som aj po 14-ročnom vzťahu a 11-ročnom manželstve stále viac zamilovaný do mojej ženy. Nepíšem to ako vyznanie lásky, to viem robiť na každodennej báze tej, ktorej to patrí a osobne do očí. Píšem to preto, aby ľudia videli a počuli od niekoho, že aj dnes to reálne je možné. Že je možné aj po dlhých rokoch vzťahu neupadnúť do stereotypu a že sa chémia medzi dvoma ľuďmi, ktorí si spolu rozumejú môže stále stupňovať a nie znižovať ako to všade počúvame a čítame. Nenechajte sa oklamať.

My sme ľudia, ktorí sú v spoločnosti dlhodobo vnímaní ako ideálny pár, máme deti a každý svoju prácu, ale napriek tomu si na seba dokážeme nájsť dostatok času, aby náš vzťah prekvital. Vždy, keď spolu sme na obede, alebo večeri, tak si hovoríme, že ľudia, ktorí nás sledujú, si musia myslieť, že sme sa práve vzali. Mňa na mojej manželke nikdy nič neomrzelo, milujem ju ako celok, fyzicky aj duševne ma priťahuje tak, že tomu niekedy sám nerozumiem a platí to aj opačne. 

Veľakrát sa ma kamaráti pýtajú, načo chodím behať, načo cvičím, veď som ženatý 11 rokov..? Vždy odpovedám, že okrem toho, že sa chcem dobre cítiť, robím to pre to, lebo sa chcem mojej žene páčiť- Chcem, aby som ju stále priťahoval nielen po duševnej stránke ale aj po fyzickej. Toto nie je chválenie sa, chcem tu mnohých ľudí len povzbudiť, že to ide. Kvôli niečomu ste si voľakedy predsa vzali svojho partnera a on vás. Skúste byť tými ľuďmi, do ktorých ste sa vzájomne zamilovali. Rešpektujte sa, spestrujte svoj život spôsobmi, ktoré vás lákajú, nájdite si na seba pravidelne čas.

Nenechajte sa oklamať propagandou, že dnes tieto veci nie sú dôležité a že rozchody a rozvody sú bežná a v spoločnosti akceptovateľná vec. Iste, sú prípady, kedy sa problémy nedajú prekonať, ale až príliš často sa deje, že sa ľudia odcudzia jeden druhému, lebo to tak, jednoducho, chodí. Ja vravím, že to tak nechodí. Každý týždeň vezmem moju manželku buď do wellnes alebo do kina, aby si oddýchla od detí, domácnosti, práce, aby si dobila energiu. A to nemáme ani jeden takých rodičov, ktorí by sa nám o deti vedeli postarať.

Našli sme si opatrovateľku, lebo náš vzťah stojí viac ako opatrovateľka, ktorá vás vyjde 5 eur na hodinu… Tolerujte sa, skúšajte nové veci, rozprávajte sa o všetkom, nepodceňujte život, experimentujte, ak vás to láka a baví a neriešte, čo si myslia ostatní. Čo je medzi vami, nemusí nikoho zaujímať, aj keď je to v spoločnosti vnímané ako choré a bláznivé… Len toľko som chcel, možno niekoho inšpirujem.“

Zdroj: Facebook /Priznania žien | Foto: pixabay.com