rakytník

Sychravé počasie a tiež detský kolektív sú u deti spúšťačom rôznych soplíkov či ľahších viróz. Možno už aj vaše ratolesti po prvých týždňoch v škôlke či v škole začali smrkať a kašľať. Ak nešlo o vážnejšie ochorenie, tak ako nádcha prišla, tak aj odišla. Aj napriek tomu ste už možno premýšľali nad tým, ako zvýšíť imunitu vášho dieťaťa.

Počuli ste už o zázračnej rastlinke, zvanej Rakytník? Sú to malé oranžové bobuľky. A len v jednej z nich sa nachádza denná dávka vitamínu C. A nejedia sa len plody. Pre náš organizmus sú vzácne aj semená, listy, vetvičky a kôra. A využitie je rovnako nespočetné. Z rakytníka si môžete pripraviť čaj a tiež aj dobroty ako džemy, sirupy a dokonca aj kompóty. 🙂 Vo veľkej miere je známy aj rakytníkový olej. Rôzne prípravky z neho nájdete aj v lekárni.

Táto rastlinka je veľkým podporovateľom imunity. Práve pri virózach a chrípkach je ideálne staviť aj na ňu a na jej účinky. A pomôže aj pri strese, reumatizme a ďalších problémoch. Dokonca neboli zistené žiadne negatívne účinky, pričom tých pozitívnych je neúrekom. 🙂

spracovaný rakytník

foto: pixabay.com