Nájsť si dobrú a chápajúcu svokru je dnes zložité. Hádam hlavne z dôvodu, že v prvom rade si žena hľadá manžela a jeho matku si berie chtiac nechtiac spolu s ním. Prinášame vám pár tipov, ktoré by si mali prečítať hlavne mamy či svokry, ktoré chcú mať so svojimi nevestami ukážkový vzťah. 

Dobrá svokra je cestou k tomu, ako sa stať i dobrou babičkou.

Neponúkajte pomoc v domácnosti

Manželka vášho syna vie upratať rovnako dobre ako vy. Neponúkajte jej svoju pomoc, keď vidíte, že popri deťoch nestíha. Možno má len iné priority, ako ste mali v jej veku vy. Nemyslíme tým, že ste sa popri dennodennému „gruntovaniu“ domácnosti nestarali o deti. Všetko sa ale nedá zvládať na 100% a každý nech si to rozdelí po svojom. Najlepšia pomoc pre nevestu je vždy s deťmi. Zoberte svoje vnúčatá na ihrisko alebo výlet. Strávite tak s nimi pekné chvíle a poskytnete neveste vítanú pomoc.

Nekritizujte

Keď neveste priamo do očí poviete, čo robí zle, verte, že nebudete kandidátkou na najlepšiu svokru. Platí to ale i v prípade nepriamych narážok. Nekupujte kuchárske knihy, nedávajte nevyžiadané rady typu „ja žehlím tričká naruby“ a pod.

Neohovárajte

Či sa posťažujete na svoju nevestu synovi či známym, dozvie sa o tom. Áno, určite dozvie. Váš syn jej to spomenie v návale emócií a známi len tak medzi rečou. A potom vás určite bude mať rada… .

Nesúťažte o priazeň svojho syna

Matka je matka a manželka je manželka. Syn má rád obe, každú iným spôsobom. Tento boj sa nedá vyhrať. Súťaženie je vlastné hlavne svokrám, ktoré ovdoveli alebo majú len jedného syna. Dávajte si na to pozor!

Nenavštevujte mladých príliš často

Dennodenné dlhé návštevy nie sú určite príjemné pre nikoho. Aj keď si rozumiete, doprajte im trošku súkromia. Ak ste dostali kľúč od bytu pre prípad núdze, používajte ho skutočne len v prípade núdze.

Nedávajte rady matke svojich vnúčat

Vychováva ich v inej dobe ako ste vychovávali svoje deti vy. Že mliečne zúbky netreba umývať a načo kupovať drahé jednorazové plienky, si radšej nechajte pre seba. Keď hovorí, aby ste vnúčatám nekupovali sladkosti a nesolili, poslúchnite. Dnes sú tie potraviny predsa len v inej kvalite ako kedysi. Samozrejme tento bod neplatí v prípade, ak o radu sama požiada.

Zdroj: thespruce.com | Foto: pixabay.com