Krásne ráno sa začalo a vy už teraz nevládzete? Rady by ste stihli toho za deň vybaviť omnoho viac, ale vaša únava vás v tom obmedzuje? Poznáme niekoľko jednoduchých a rýchlych trikov, ktoré sú účinné a zaberajú. Nechajte sa spolu s nami inšpirovať a vyberte si to, čo je pre vás najvhodnejšie.

Každá z nás je iná a každá z nás sa cíti pohodlne v niečom inom. Ako nájsť ten správny balans, aby ste boli maminkami a ženami, ktoré sršia energiou a neodpadnú hneď v pondelok po náročnom dni od únavy na gauč s roztrasenými rukami a plačom v očiach?

Nájdite si čas pre seba

Ak už máte deti väčšie alebo ich má kto postrážiť, vyčleňte si v dni aspoň desať minút, či pol hodinku na to, aby ste ho prežili iba sama so sebou. Je to veľmi dôležité, pretože takáto malá pauza vám môže dobiť baterky na niekoľko hodín. Môžete ich investovať do činnosti, ktoré vás bavia, či už je to nakupovanie alebo posedenie na káve s kamoškou.

Kontakt s prírodou

Vezmite nohy na plecia a vyberte sa do parku, poprechádzajte sa naboso po tráve a zistíte, že zrazu únava zmizla, pretože samotná energia zeme má v sebe neopísateľnú moc prírody. Zem totižto dáva energiu mocným stromom a verte tomu, že pokiaľ jej to dovolíte a poprechádzate sa po nej bez topánok, pocítite obrovský rozdiel.

Pozrite sa na svoj tanier

Raňajky by mali byť pestré a nie len tie! Rýchly prísun energie dokážete získať s gojou, hroznom, avokádom, kešu orieškami alebo i napríklad z čerstvých  nepražených kakaových bôbov. Vytlačená limetka spolu s dvomi odšťavenými pomarančmi dokáže tiež príjemne osviežiť váš deň a dodať telu kopu vitamínov.

Užívajte si deň plnými dúškami a snažte sa vytvoriť si vo svojom živote harmóniu. Ak je niečoho priveľa, pokúste sa z toho ubrať a ak máte pocit, že by ste si niečoho rady dopriali viac, vyskúšajte to. Ak zistíte, že vám to vyhovuje a je to pre vás ušité na mieru, zaraďte to do vášho každodenného života. Malými krokmi dospejete k vitalite a krásnemu úsmevu!

Krásny deň vám 😀

Foto: pixabay.com