Vo svete, kde vládnu muži v sakách alebo so zbraňou v ruke, kde ešte stále je finančné ocenenie a celospoločenské uznanie vyššie u mužskej populácie, je len veľmi ťažké zmieriť sa s tým, že sme „iba ženy“.

Ruku na srdce, dievčatá, ženy, matky, staré matky, chceme sa podriadiť takejto skutočnosti? Vidieť samé seba ako tú slabšiu časť obyvateľov planéty a pritom ostať slepé k výhodám, ktoré naše ženstvo prináša? Poznáte príbeh o vode, ktorá kvapká na kameň až sa v kameni vytvorí puklina, tá sa neskôr rozšíri a kameň sa rozdrobí. Naša jemná sila je v nekonečnej trpezlivosti, vytrvalosti a nezriedka aj sebaobetovaní. Nie, byť ženou nie je nevýhoda, byť ňou sa v súčasnosti stalo nevyhnutnosťou pre prežitie ľudského druhu. A tej, ktorej táto posledná veta nepostačuje, lebo je roztrpčená rodovou nespravodlivosťou, radíme čítať tento článok ďalej.

Sedmička je pre mnohých číslom šťastia, sedem dní má každý týždeň, v známom westernovom filme sedem statočných bojovalo za práva mexických dedinčanov a sedmička nás bude sprevádzať aj v tomto článku.

7 dôvodov, prečo byť ženou je skrátka super

 

Aj keď nie sme škótskymi mužmi, môžeme nosiť sukňu a k nej krásne lodičky so značkovou kabelkou.

Žiadni návrhári so zvučným menom by sa nikdy nepresadili s typicky mužskou kolekciou oblečenia a doplnkov. Kto už by len vzdychal pri dvojradovom saku, farebnej kravate a koženej aktovke? Možno nás zaujme mužské tričko, ale len vtedy, keď je v ňom oblečený svalnatý hrudník s bicepsmi. Aké kusy oblečenia teda preslávili známych fashion šamanov? Červené šaty od Valentina, topánky s vysokým opätkom od Laboutina, k nim zladená kabelka a Lagerfeldova milovaná čierno-biela kombinácia, to sú vrcholy noblesy luxusu. Sedem krčných stavcov mužskej chrbtice sa automaticky obracia za ženou v sukni, s lodičkami klopkajúcimi po dlažbe chodníka.

Sme so svojimi deťmi  o deväť mesiacov dlhšie a stopercentne vieme, že sú naše vlastné.

Ten pocit, keď zacítime v bruchu prvé kopnutie nášho a určite len nášho dieťatka, nepozná žiaden muž. Máme 9-mesačný náskok, poznáme a cítime svoje dieťa už oveľa skôr, ako ho uvidí jeho otec. Len my vieme a môžeme si byť isté, že živíme a vychovávame naše vlastné dieťa. Myslíte si, že takúto istotu majú všetci muži? Máme trošku obavy, že nie.

Môžeme plakať osamote, ale aj na verejnosti.

„Poplač si a uľaví sa ti, “hovorievali a ono to fakt pomohlo. Všetko to zlé a smutné sa vyplavilo von v slanom potoku a hneď bol svet veselší. A keď  niekto vidí ženu s rozmazanou maskarou na lícach, ponúkne pomocnú ruku, kapesník, odvoz… . Pri plačúcom mužovi, by pravdepodobne nastali len rozpačité reakcie. Nezávidíme im, je veľmi ťažké nepustiť bolesť a smútok niekam preč.

Nemusíme sa obávať, že nás v čase vojenského konfliktu pošlú bojovať so zbraňou v ruke.

Ak netúžime behať po mínovom poli so samopalom, alebo ležať zablatené s odisteným granátom v zákope, nikto nás k takýmto absurdnostiam nemôže prinútiť ani v čase mobilizácie. Táto výhoda bohužiaľ neprináleží izraelským ženám, ktoré musia absolvovať povinnú vojenskú službu a v prípade vojnového konfliktu bývajú nasadené na obranu svojej krajiny.

Pokiaľ máme partnera, nikto od nás neočakáva, že sa staneme hlavnými živiteľmi rodiny.

Živiteľ rodiny už nie je čisto mužský fenomén, čoraz častejšie je to práve žena, ktorá dobre zarába, pracuje v cudzine, zastáva dôležitý post. Spoločnosť to však od ženy neočakáva, nevyžaduje. Ženy sa pre to rozhodli samy, lebo chcú byť nezávislé a samostatne  rozhodovať o svojom vlastnom živote.

Ak sa musíme rozviesť, máme veľkú šancu, že dostaneme svoje deti do starostlivosti a ešte môžeme manžela ošklbať  ako zabitého káčera.

Žiadna z nás netúži žiť a vychovávať svoje deti sama, ale  nedychtíme ani po tom, aby sme v manželskom zväzku trpeli. Niekedy je rozvod nevyhnutný nielen pre nás, ale aj pre naše deti. Pokiaľ žena miluje svoje deti a stará sa o ne, nestáva sa často, že deti prisúdia otcovi. A pokiaľ bol váš budúci exmanžel za vodou, môžete vysúdiť pre seba a hlavne pre vaše deti aj pekné odškodnenie za nezdarené roky po jeho boku. To je však ten lepší prípad.

Vieme  predstierať orgazmus a partner na to nepríde.

Určitá dávka hereckého nadania nám pomôže v tom, aby sme sa necítili trápne v prípade, keď sa náš partner v takej  istej situácii  cíti viac než zahanbene. A môže byť povolaním aj divadelný a filmový herec, toto nemá šancu zahrať a zakamuflovať.

Stačí vám týchto 7 dôvodov, aby ste sa zmierili s faktom, že nie ste pánmi tvorstva?

Venované tým, ktoré sú šťastné, lebo sa narodili ako ženy s veľkým Ž.

Foto: Pixabay.com