Zdá sa vám to ako poriadna hlúposť? Vôbec nejde o hlúposť ani o žart. Mamičky budú mať šancu obohatiť detskú výbavičku o unikátnu postieľku. Tá vďaka výdobytkom modernej techniky zaručí, že ich deti budú ešte viac v bezpečí. 

Partnerská spoločnosť najväčšieho vyhľadávača na svete v roku 2014 podala na patentový úrad žiadosť o pridelenie licencie na postieľku, ktorá bude podrobne sledovať zdravie, spánok, pohyby, zvuky a bezpečnosť dieťaťa. Všetko vďaka niekoľkým špičkovým senzorom, umiestneným v rôznych častiach postieľky.

Pre lepšiu predstavu patentu spoločnosť vytvorila grafické rozmiestnenie senzorov:

Inteligentná detská postieľka.

Postieľka bude úzko komunikovať so smartfónmi jedného alebo oboch rodičov, formou rýchlych textových oznámení budú pravidelne informovaní o všetkom, čo sa s ich ratolesťou deje.

Rodičia budú vedieť, či ich dieťa spí alebo sa práve zobudilo, či sú jeho pohyby plynulé alebo trhané a upozorní na možný zdravotný problém ako je hnačka, teplota alebo zvracanie. Bystré senzorické oči dokonca zistia aj to, prečo sa dieťa zobudilo – teda či má plnú plienku alebo je hladné.

Tepelné senzory zas vyhodnotia teplotu v miestnosti, či je príliš chladná alebo prehriata. Navyše, zabudované reproduktory budú schopné vylúdiť uspávankové melódie pre tie deti, ktorým sa ešte nechce spať. Aby toho nebolo málo, malé premietacie zariadenie dieťaťu pustí večernú videoprojekciu priamo na plafón.

Spoločnosť, ktorá s týmto nápadom prišla, podľa portálu businessinsider.com ráta aj s možnosťou, že i napriek udeleniu patentu prototyp postieľky nebudú v blízkej budúcnosti zatiaľ vyrábať. Zdôrazňujú, že najlepším senzorom dieťaťa je jeho starostlivá a láskavá matka.

Zdroj: www.nest.com | Foto: www.nest.com, 123rf.com