Šikovných a kreatívnych mamičiek žije na Slovensku veľmi veľa. Mnohé z nich práve až na materskej dovolenke zistili, čo všetko dokážu a že ich to napĺňa. Všetky tvorivé mamičky sa mohli so svojimi výrobkami zapojiť do súťaže o Najkrajší výrobok od mamky.

 

Za týmto projektom je opäť skupina Čo dokáže mama. Druhé miesto v tejto kreatívnej súťaži obsadili dve mamičky Lucia Fialová a Marta Urban Jablonická, ktoré spoločne zrealizovali nádherný Folklórny nosiaci kalendár na rok 2018. V náručí krásnej prírody, v tradičných slovenských krojoch so svojimi detičkami uviazanými v šatkách alebo v nosičoch. Tieto zábery sú jedinečné a získali si srdcia poroty, v ktorej sedela napríklad Miriam Kalisová a Kristína Farkašová.

Lucia Fialová

Je mamičkou dvoch detí – Filipka 4,5 roka a Rebeky 3 roky. Ako každá iná mamina, aj Lucia konštatuje, že odkedy ich má, jej svet sa točí len okolo nich. Je poradkyňou nosenia detí a vyrába aj vlastné špeciálne nosiče bez bedrového pásu. Má aj svoju značku šálov, čapíc a doplnkov, vedie podporné skupiny a cvičenia pre mamičky s deťmi v šatkách. Lucia je naozaj akčná mamina, pretože každý deň sa niečomu venuje a aby nemala málo, tak stráži aj iné deti. Behá a cvičí, chodí von s kamarátmi a snaží sa obdobie materskej prežiť naozaj naplno. Považuje ho za najkrajšie vo svojom živote.

Marta Urban Jablonická

Je mamičkou trojročnej Karolínky, ktorá veľmi rada Marte sekunduje pri všetkých jej aktivitách. Od konca januára sa rodinka kreatívnej mamičky rozšírila o ďalšieho člena. Marta už od detstva chcela byť módnou návrhárkou a to sa jej splnilo v čase materskej, kedy mala potrebu sebarealizácie a preto sa začala venovať detskej a rodičovskej móde. A tak vznikla aj jej značka, pod ktorou tvorí aj rôzne extravagantné a originálne kúsky. Sú medzi nimi aj svadobné a spoločenské šaty, krásne vyzdobené a vyšívané. K šatám vytvára aj originálne doplnky a šperky.

MOHLO BY VÁS TIEŽ ZAUJÍMAŤ: WAU! Z toho, čo dokáže táto šikovná slovenská mamina, pôjdete do kolien!

A keď sa spojili tieto dve mamičky a ich veľká chuť tvoriť a kreatívne sa prejaviť, vznikol krásny folklórny kalendár, ktorý im priniesol okrem úžasných zážitkov aj druhé miesto v súťaži o Najkrajší výrobok pre mamku. Srdečne blahoželáme!

Foto: facebook.com, fbymu.com