V súvislosti s aktuálnou situáciou vo svete na sociálnych sieťach nájdete množstvo dôkazov o tom, že práca zdravotníkov v prvej línii je extrémne náročná a nekonečné hodiny v ochranných pomôckach niekedy zvládajú s vypätím všetkých síl. Zároveň sú odrezaní od svojich blízkych, ktorých dlhé týždne nevideli a podaktorí odprevádzajú pacientov aj na druhý svet.

Zdravotná sestra Aimée Goold z anglického mesta East Retford je jednou z týchto ľudí, ktorí nasadili svoje životy za záchranu pacientov s COVID-19. Pracuje 65 hodín týždenne a na jej tvári je vidieť, aké následky zanecháva práca v ťažkých podmienkach. Svojim príbehom apeluje na všetkých ľudí, aby si spomenuli na jej tvár, keď budú rozmýšľať nad tým, že pôjdu cez víkend von. Jej tvár je otlačená od masky, celá červená a odretá.

„Toto je tvár, ktorá si prechádza peklom. Toto je tvár poškodená tlakom, ktorý spôsobuje ochranná maska počas 13 hodín. Toto je tvár niekoho, kto už takmer mesiac nevidel svoju vlastnú rodinu. Toto je tvár niekoho, kto drží ruku vašich umierajúcich členov rodiny, takže nikdy nie sú sami.“ 

„Toto je tvár sestry z jednotky intenzívnej starostlivosti, ktorá vás prosí, aby ste zostali vnútri, chránili nás, pracovníkov národnej zdravotníckej služby a pomohli nám tak zachraňovať životy“.

Zdroj: cas.sk, mirror.co.uk | Foto: Facebook/ Aimée Goold