Veľmi zaujímavú sumu za opatrovanie detí ponúka rodina, žijúca v Škótsku, neďaleko hraníc. Vystriedalo sa už u nich viacero pestúnok, no žiadna nevydržala. Prečo?

 

 

Manželský pár s dvoma deťmi vo veku 5 a 7 rokov inzerujú ponuku, ktorá sa neodmieta. Za 55.000 eur ročne poskytnú prácu a ubytovanie vo svojom krásnom historickom a priestrannom dome s nádherným výhľadom. Odvážna opatrovateľka bude mať k dispozícii komfortnú izbu s vlastnou kúpeľňou a kuchyňou, k tomu 28 dní dovolenky a voľné dni počas sviatkov. Náplňou práce je klasická starostlivosť o deti. Zahŕňa prípravu raňajok, ich vypravenie do školy, vyzdvihnutie zo školy, pomoc deťom s domácimi úlohami a uloženie do postele. Je v tom však jeden háčik. Nemali by ste sa báť duchov, lebo v ich dome vraj straší.

Manželia sa dom rozhodli kúpiť pred 10-timi rokmi aj napriek tomu, že ich predchádzajúci majitelia informovali o paranormálnych nájomníkoch. Za posledný rok sa u nich už vystriedalo 5 opatrovateliek, pričom každá z nich uviedla ako príčinu nadprirodzené javy. Počuli zvláštne nevysvetliteľné zvuky, rinčalo sklo a nábytok sa sám presúval z miesta na miesto. Všetko sa to dialo iba v čase, keď majitelia domu neboli prítomní.

Richard Conway, riaditeľ sprostredkovateľskej agentúry, CEO of Childcare.co.uk, k tomu povedal: „Keď sme videli inzerát, žasli sme. Naši pracovníci boli najskôr skeptickí, ale po rozhovore s rodinou a bývalými zamestnankyňami – pestúnkami, ktoré tam predtým pracovali, sme pochopili, že sa nejedná o žart. Máme stovky opatrovateliek a dúfame, že sa medzi nimi nájde niekto, kto im bude schopný pomôcť.“

Rodina záujemcov o prácu v ich dome ubezpečuje, že nikto, kto v ich dome žil nebol ohrozený na zdraví a pracovná pozícia je bezpečná. Je len potrebné zvyknúť si na „neviditeľných“ spolubývajúcich. Radi zaplatia vysokú sumu, lebo je pre nich veľmi dôležité, aby sa mal kto o deti postarať, kým sú oni zaneprázdnení prácou.

Zdroj: telegraph.co.uk, childcare.co.uk | Foto: depositphotos