Obdobie koronakrízy zmenilo život mnohým ľuďom. Zatiaľ, čo podaktorí Slováci aj napriek prítomnosti COVID-u na našom území zostali v práci, mnohí pracovať nemohli. Medzi povolania, ktoré si museli dať stopku, patrili aj taxikári. Od 6. mája síce už môžu za prísnych bezpečnostných opatrení pokračovať vo výkone svojej práce, dovtedy mohli prevážať iba tovar.

 

Taxikár z Trenčína sa rozhodol podeliť o svoj dojímavý príbeh, ktorý prežil práve v čase, keď nemohol bežne fungovať a rozvážať klientov. Jeho slová si získali pozitívne ohlasy na celom Slovensku a keď si jeho skúsenosť prečítate, pochopíte prečo.

Dojímavý príbeh slovenského taxikára

„Ahojte, priatelia. Chcem sa podeliť o zážitok. Je ťažká doba asi pre každého, no dnes po dlhej dobe zazvonil tel. Keďže taxíky nemôžu jazdiť kvôli vírusu COVID-19, dnes nás požiadal klient o takú prosbičku, aby som zaviezol gigantického slona pre jeho syna do BN. Pán mi prezradil, že darček veziem pre jeho syna. Pre šťastie som slona pripútal a chobot dal smerom nahor. Prišiel som na miesto a zazvonil. Pani otvorila dvere, slzy šťastia v očiach a kričí: Láska, poď dole, pozri kto prišiel. Po schodoch utekal asi 28-ročný chalan a mal cca 110 kg (autista), slona mi doslova vytrhol z rúk, položil ho a objal ma. Obliekol si slonie tričko a utekal preč. Bol som v šoku. Slzám som sa neubránil! Peniaze, ktoré som prijal, som vrátil (budú ich potrebovať viac).“ 

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook / Benco Taxi Trenčín