Tento príbeh nás chytil za srdce. Všetko začalo minulý rok cez veľkonočné sviatky, kedy si mama Taylor Fairman všimla hrčku na tele jej vtedy 2-ročnej dcérky Evie. Veľmi sa zľakla a utekala s ňou do nemocnice. A týmto sa spustilo veľké nešťastie tejto rodiny a začal sa boj o prežitie!

Taylor vzala Evie na pohotovosť a ultrazvuk ukázal, že malá Evie má nádor zvaný Hepatoblastóm. Je to vzácny druh rakoviny pečene, ktorý postihuje výnimočne deti do troch rokov. Príznaky boli hrozné: opuch bruška a veľké bolesti, žlté očká, úbytok na hmotnosti, horúčka. Lekári mali podozrenie, že sa dievčatko mohlo s touto chorobou narodiť. Začali s chemoterapiou a dúfali, že sa nádor zmenší a budú ho môcť odstrániť.

V októbri 2016 sa im to podarilo. Matke sa uľavilo a konečne si mohla užívať plnohodnotný život s jej statočnou dcérkou. ? To však netrvalo príliš dlho. Vo februári tohto roku sa ukázalo, že sa rakovina vrátila, no lekári nevedeli nájsť orgán, ktorý je postihnutý. Toto obdobie bolo veľmi ťažké a mama malej Evie nevedela, čo robiť so strachom, že stratí svoju milovanú dcérku, ktorá je pre ňu všetkým.

Malá Evie potrebovala transplantáciu pečene, a tak ju umiestnili na darovaciu listinu. Rodina nestrácala nádej a myslela optimisticky. Po piatich týždňoch objavili, že nádor sa rýchlo rozširuje do ďalších orgánov a malá Evie potrebuje transplantáciu nielen pečene, ale aj tenkého čreva a žlčovodu. Lekári ju odpísali z darovacej listiny, nakoľko museli začať ihneď z chemoterapiou.

Tak to v Amerike chodí. Po tejto zdrvujúcej správe to skoro rodina vzdala, ale v tom sa prihodilo niečo, čo nikto nečakal. Matka dostala zázračný telefonát, v ktorom jej oznámili, že všetky orgány sú k dispozícii. 4. júla Evie podstúpila dlhú operáciu a ešte stále sa zotavuje na jednotke intenzívnej starostlivosti. Lekári dúfajú, že po niekoľkých chemoterapiách, by mohla odísť domov zdravá ako rybka. Matka je veľmi vďačná rodine, ktorá darovala orgány, len aby zachránila život jej dcérky a obdivuje ich, nakoľko tiež zažili stratu blízkeho. Tomuto sa hovorí zázrak. ♥

Zdroj/foto: Instagram