V týchto časoch je dôležité vedieť si vyjsť v ústrety a pomôcť si. Príkladom sú mnohé iniciatívy ako napríklad výpomoc seniorom pri nakupovaní či dobrovoľné šitie rúšok. Stretneme sa síce aj s nadávaním a osočovaním či už v obchodoch medzi zákazníkmi alebo na internete, no dôležité je, aby toho dobra bolo medzi ľuďmi viac. Myšlienka pomoci prišla aj v Trenčíne a smerovaná je pre tých, ktorí sú momentálne v prvej línií. 

Zdravotné sestry a lekári, ktorí sú v nemocniciach teraz tak veľmi potrební, majú podobne ako iní svoje deti, ktoré v aktuálnej dobe nemôžu navštevovať školy a škôlky a tak ostávajú s nimi doma na OČR. Nová iniciatíva, ktorú v Trenčíne spustili v pondelok 20. apríla adresne pomôže práve takýmto zdravotníkom.

Mesto sa v spolupráci s nemocnicou zadarmo postará o deti zdravotníkov. Zatiaľ je v zariadení 11 detí vo veku od troch do 12 rokov. Od budúceho týždňa k nim pribudne ďalších 10 detí. Maximálna kapacita pre jednu triedu je 6 detí. Po príchode do zariadenia im vždy zmerajú teplotu. Najviac môže byť v škôlke 70 detí. Výhodou je, že areál sa nachádza hneď oproti tamojšej nemocnice.

Zdroj/Foto: tvmarkiza.sk