Slovenskom otriasol prípad 8-mesačnej Lucky, ktorej telíčko našli zakopané na dvore rodinného domu v Nových Zámkochba. Zo smrti dievčatka je obvinený jej otec Marián. Podľa slov známych, ktorí upozornili sociálku, dievčatko nevideli od júla minulého roku. Je neuveriteľné, že sa doteraz v tejto veci nič nespravilo a až do pondelka 25.5. úrad o tejto rodine nemal žiadne informácie.

Pracovníci úradu navštívili túto rodinu až na základe anonymného upozornenia, dovtedy o nej neevidovali žiadne informácie. Dievčatko malo v čase svojho zmiznutia absolvovať minimálne tri lekárske preventívne prehliadky a lekár je povinný ohlasovať akékoľvek podozrenie na týranie či zanedbávanie. Ako uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva, nie je možné, aby matka po prepustení z pôrodnice dieťa neprihlásila k žiadnemu pediatrovi.

V tomto smutnom prípade je veľa ďalších otáznikov. Rodinní známi tvrdia, že v minulosti už dvakrát kontaktovali políciu v súvislosti s tým, čo sa deje za dverami Luckinej rodiny. Polícia z Nových Zámkov ale na základe zistení takéto upozornenia neprijala. Touto vecou sa bude zaoberať oddelenie kontroly Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre.

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay.com