Matka so svojím synom je zdesená. Nenápadná plastová hračka, ktorú zakúpili v automate BELL GARDENS obsahovala kokaín. Prípad je o to strašnejší, že túto nebezpečnú drogu náhodou objavil práve malý chlapec.

 

Prípad sa stal v utorok 06.06.2017 v reštaurácii Taqueria Los Altos  v Južnej Kalifornii. Matka kúpila svojmu synovi v automate plastovú loptičku s prekvapením. Kým matka platila, synček si guľôčku kotúľal. Plastový kryt praskol a na pult sa vysypal podozrivý biely prášok. Privolaná polícia následne biely prášok identifikovala ako kokaín.

Podľa policajného vyšetrovateľa Miguela Torresa sa v automate následne našlo 18 loptičiek, ktoré namiesto malých hračiek ukrývali plastové vrecúška s kokaínom. Celkové nájdené množstvo bolo 136g. Len pre zaujímavosť, na ulici by sa toto množstvo predalo za cca 10 tis. dolárov.

„Je to strašný pocit. Hračky z automatu si občas kupovala aj moja malá sestra. Ale teraz už určite nebude,“ vyjadril sa k situácii jeden zo zákazníkov.

Predmetný automat bol do reštaurácie dovezený len deň pred týmto incidentom. Podľa telefónneho čísla sa dá predpokladať spojenie na spoločnosť Snack Time Vending.

„Táto firma je naším dodávateľom už niekoľko rokov, ale nie sme s nimi nijako inak prepojený“ vyhlásil Alfredo Sanchez, hovorca reštaurácie Tagueria. “Len si od nich prenajímame automaty.“

Polícia ale nepredpokladá, že by dodávatelia automatov, alebo prevádzky reštaurácie boli nejakým spôsobom zapojené do obchodu s drogami. Pracujú s verziou, že drogy do stroja niekto dodatočne umiestnil. Napriek tomu Torres vyzval všetky miestne podniky, ktoré majú v prevádzkach automaty od tohto dodávateľa, aby okamžite kontaktovali políciu. Tiež upozornil rodičov, aby skontrolovali deti, ktoré si zvyknú v tomto podniku kupovať hračky z automatu. Ďalšie prípady podobného nálezu nie sú zatiaľ známe.

Zdroj: foxla.com | Foto: pixabay.com; youtobe.com