Modrá veľryba je neuveriteľne krutá internetová hra, ktorá pripravila o život, podľa oficiálnych vyjadrení, najmenej 20 detí, neoficiálne ich však bolo oveľa viac. Ruská polícia konečne odhalila človeka, ktorý za týmto zverstvom stál. Ide o 17-ročné dievča!!!

Hra sa zameriavala na smutné a deprimované deti, najmä teenagerov, ktorí si nevedeli dať rady so svojimi problémami. Ak zadávali do vyhliadavača heslá ako smútok, pomoc a pod., odkázalo ich na stránku Modrá veľryba. Pri komunikácii na nej dospeli k záveru, že sa o nich niekto zaujíma a boli ochotné sa zapojiť do súťaže. Postupne plnili 50 úloh, pričom po každej museli poslať fotku ako dôkaz o jej splnení.

Stránka ich mala v hrsti, pretože počas dlhých rozhovorov od detí vymámila informácie o rodine a priateľoch, a ak dotyčný už nechcel v hre pokračovať, vyhrážala sa mu, že ublíži niektorému jeho blízkemu.

A o aké úlohy šlo?

Psychicky labilné a nevyrovnané deti boli ľahko manipulovateľné a nebolo pre ne problémom plniť jednoduché úlohy. Zo začiatku…

Poslednou, 50-tou úlohou bola samovražda. Mnohí teenageri aj túto poslednú splnili…

To, že za všetkým stojí mladé dievča, všetkých šokovalo, pretože vždy vystupovala ako muž.

A verdikt?

Neľútostné dievča nezostalo nepotrestané, za svoje činy dostala tri roky a štyri mesiace. Málo!!! Za dohnanie k samovražde toľkých mladých ľudí, toľkých detí, je to žalostne málo.

Zdroj: ladbible.com | Foto: instagram.com