Ďalšia šokujúca správa zasiahla Slovensko. V trebišovskej nemocnici vypukol požiar na pôrodníckom oddelení, priamo na operačnej sále, kde práve prebiehal pôrod cisárskym rezom!

 

Marta (28) je prvorodičkou a mala rizikový pôrod. Táto udalosť ju traumatizovala na celý život! Počas pôrodu, keď ležala na operačnom stole, došlo k vznieteniu výparov z dezinfekčných roztokov, ktoré vyvolali požiar.

Vystrašená Marta ležala na podložke, ktorá začala horieť a spôsobilo jej to 30 % popálenín tela, uviedla to je matka, ktorá bola zhodou okolností aj lekárkou pri pôrode.

Dieťatko sa narodilo v úplnom poriadku, no neskôr začali komplikácie s dýchacími cestami, takže novorodenca museli previezť na špecializované pracovisko do Košíc. Momentálne je dieťa stabilizované a podľa zdravotníkov mu nehrozia ďalšie zdravotné problémy, uviedol hovorca siete nemocníc Tomáš Kráľ.

Nemocnica momentálne preveruje celú situáciu, no podľa hovorcu neboli zanedbané štandardné medicínske postupy v rámci operácie a nenašli sa žiadne technické poruchy prístrojov. Situácia sa bude naďalej sledovať!

zdroj: noviny.sk | foto: Youtube.com