Neskutočné, čoho všetkého sa dokážu dopustiť rodičia na svojich deťoch. Prípad z Ukrajiny, o ktorom informuje zahraničný portál mirror.co.uk, je toho smutným dôkazom. Prípadom sa zaoberá polícia z mesta Lutsk. Privolaná bola len k 18-mesačnému dievčatku, ktoré rodičia nechali samé na ulici, bolo bosé a vonku boli dva stupne Celzia.

Mužov zákona privolali susedia problematického páru. Ich dcéru, 18-mesačné dievčatko našli sedieť vonku v špinavom kočíku, bolo bosé a pri sebe nemalo nič iné len detskú fľašku s čajom a vodkou! Teplomer ukazoval dva stupne Celzia. Podľa všetkého bolo vonku niekoľko hodín. Dievčatka sa ujali susedia s dobrým srdcom a ak by sa oň nepostarali, zrejme by dlhší pobyt vonku už neprežilo.

Keďže nájdené dieťa malo od zimy už modré nožičky, išli s ním do nemocnice. Tamojší lekári zistili, že má aj zápal pľúc. Rodičia na dieťa vraj zabudli, zabávali sa v podniku pod vplyvom alkoholu. Prípadom sa zaoberá sociálka a rieši ho aj polícia. Nezodpovední rodičia už čelia obvineniu z opustenia dieťaťa a zanedbania starostlivosti. Hrozí im päťročné väzenie.

Zdroj: tvnoviny.sk, mirror.co.uk | Video, Foto: youtube.com, Facebook