Svetová zdravotnícka organizácia odporúča dojčiť dieťatko najdlhšie ako sa dá, výlučne by sa malo dojčiť pol roka. Potom je už na mamičke a dieťatku, dokedy to spolu potiahnu. Odpoveď na otázku, kedy je správny čas to ukončiť, poznajú mamičky, ktoré si uvedomili, že ich už dojčenie obmedzuje a otravuje. To je ten čas.

 

27-ročná Amy Hardcastle z Veľkej Británie má 5-ročného syna a naďalej ho dojčí. Dokonca povzbudzuje rodičov, aby dojčili čo najdlhšie, pretože to má význam. Dokonca priznala, že teraz jej to dáva omnoho viac ako keď bol syn maličký.

Samozrejme si túto formu kŕmenia nechávajú na súkromie domova, no je pripravená chlapcovi dopriať mliečko dovtedy, dokedy bude mať záujem. Podľa jej slov je dojčenie v tomto veku jednoduchšie, pretože Max má už bežnú stravu a tak nie je potrebné dopriať mu materské mlieko každé dve hodiny ako novorodencovi.

Tiež sa vyznáva, že akt dojčenia prehlbuje ich vzťah a pomáha Maxovi aj pri jeho citlivej povahe a apeluje na rodičov, aby pochopili, že na dojčení staršieho dieťaťa nie je nič zlé. Nedávno pobúrila verejnosť odvážnou fotkou, na ktorej dojčí vo vani a obaja sú nahí. Snímku si môžete pozrieť TU. Čo si o nej myslíte?

Ďalšie fotky Amy a Maxa:

https://www.instagram.com/p/BjXnqRxBwni/?taken-by=amy_.winter

https://www.instagram.com/p/Bjc8f0tBvOF/?taken-by=amy_.winter

Zdroj: cofemom.com | Foto: instagram.com