Názor na dojčenie rozdeľuje mamičky na dve kategórie. Ak neberieme do úvahy tie ženy, ktoré zo zdravotných dôvodov dojčiť nemôžu, tie ostatné majú dvojaký názor. Tou skupinou, ktorá verejnosť poburuje je práve tá, čo sa zasadzuje za dojčenie do prirodzeného odstavenia dieťaťa.

 

Predstavili sme vám už niekoľko aktivistiek zo sveta, ktoré podporujú mamičky k čo najdlhšiemu dojčeniu a nemajú problém ponúknuť materské mliečko aj päťročnému dieťatku. Túto formu výživy považujú za prirodzenú pre dieťa a nehodlajú nič na tom meniť.

Do tejto kategórie žien patrí aj mamička Reka Nyari pochádzajúca z Fínska, no žijúca v New Yorku. Má trojročnú dcérku Ilo, ktorú dojčí na požiadanie hocikde. Počas letu z New Yorku do Budapešti ju z rovnováhy vyviedol nepríjemný zážitok so ženou sediacou pred ňou.

Keď počas pristávania dojčila svoju dcérku, cestujúca ju nazvala nechutnou a pokračovala s ďalšími urážkami. Reka zostala z jej správania šokovaná a rozhodla sa prostredníctvom série umeleckých /medzi nimi aj dosť odvážnych/ fotiek ukázať, že dojčenie je prirodzená vec. Hnevá ju, že táto forma kŕmenia detí je spájaná so se*ualitou a ľudia zabúdajú na hlavnú funkciu ženských prsníkov, ktorou je dojčiť dieťa.

Zároveň podporuje všetky mamičky, ktoré sa rozhodli svoje deti dojčiť viac ako jeden rok.

Odvážne fotky dojčiacej mamičky si môžete pozrieť na jej Instagramovom profile TUTU a TU.

Zdroj: maminka.cz | Foto: instagram.com