Každá jedna matka, ktorá funguje pri svojich deťoch na plný úväzok na rodičovskej či materskej dovolenke, nám dá za pravdu, že dni s malým potomkom sú rôzne. Ak by sme medzi mamičkami spravili prieskum, určite by sme zistili, že mnohé už prežili podobný deň ako Bridgette Anne z Minnesoty. 

Mamička si vyliala pocity na Facebooku a napísala pravdivý status o tom, ako to v realite vyzerá na materskej dovolenke. Jej priznanie zdieľalo viac ako 75 000 ľudí.

„Každý si myslí, že byť doma mamou na plný úväzok je jednoduché. Že sme šťastné, že nemusíme chodiť do práce, že sme lenivé, že nerobíme „skutočnú prácu“, takže sa nemáme na čo sťažovať. No pravdou je, že byť doma sama s deťmi je sku*vene náročné a cítime sa pri tom odrezané od sveta. Samy nemôžete urobiť nič – ísť do kúpeľne, vychutnať si šálku kávy, čítať, nemôžete si dokonca ani vyčistiť nohavice od ho*na bez toho, aby niekto nevrieskal zavesený na vašej nohe. 

Nemáte žiadnu pauzu, kým deti nespia a aj tú využijete na to, aby ste upratali ten neporiadok. Snažíte sa nájsť spôsob, ako niekoho doslova zabávať 12 hodín denne. Nosíte stále to isté oblečenie, spotené, od sĺz, zvyškov jedál, pretože nechcete zničiť ďalšie. Pozeráte sa na pracujúce mamičky a závidíte, pretože si prajete, aby ste mohli mať výhovorku na konverzáciu s dospelými bez toho, aby vás niekto prerušil. Zabudnete na to, aké je to cítiť sa ako jednotlivec, pretože sa celá vaša existencia točí okolo dieťaťa.

Zamknete sa v kúpeľni a kričíte do uteráka, plačete, pretože potrebujete sekundu na nadýchnutie sa, no vaše dieťa búcha na dvere, chce vojsť. Bola som jednou z tých, ktorá súdila matky na plný úväzok. Ale teraz tomu už rozumiem. Ľudia, ktorí povedali, že tu budú pre vás, aby pomohli, zrazu zmizli a vy ostávate samy s pocitom obrovského zlyhania. 

Môj dom nie je čistý, ja nie som voňavá, riady nemám umyté. Dnes som už kričala, plakala a cítim sa extrémne previnilo, že moje dieťa toho bolo svedkom. A som sama, osamelá. Zaujímajte sa o svoje kamošky, ktoré sú doma s deťmi, pretože my nie sme v poriadku…“ 

Zdroj/Foto: Facebook/ Bridgette Anne, cas.sk