Craig Sullivan je 49 ročný vdovec, ktorý pred dvoma rokmi stratil manželku. Na samotu je príliš mladý a keďže mu zoznamky cez sociálne siete či virtuálne agentúry neprišli ako dobrý nápad, vymyslel originálnejšie a romantickejšie riešenie. Svojej budúcej láske poslal tisíce odkazov – v sklenených fľašiach.  

Brit, otec 18-ročnej dcéry sa nechal inšpirovať slávnym hitom skupiny Police – Message in a bottle (Odkaz vo fľaši). Pre účely netradičnej zoznamky kúpil tento romantik dvetisíc sklenených fliaš. Do každej z nich umiestnil krátky text o sebe, základné kontakty a túžbu, ktorá mu vo výhliadkach po novej láske chýba najviac:

„Ak si žena, hľadajúca lásku, tak ver, že už dnes môžeme byť najšťastnejší pár na planéte. Rád budem myslieť na to, že existuje dobrý dôvod na to, prečo táto fľaša skončila v tvojich rukách. Prosím, prijmi môj odkaz alebo ho posuň ďalej.“ 

Aby mal tento novodobý Rómeo vyššie šance nájsť ženu svojho srdca, vyzbrojený mapou a modernými technológiami v tablete a telefóne obchádzal niekoľko dní pláže celej Veľkej Británie a hádzal fľaše do mora. Dúfal, že voda napokon vyplaví odkaz do správnych rúk. Ružový papier vo fľaši odkazoval tiež na blog, v ktorom muž veľmi citlivo opisuje svoju túžbu po láske. Ak kliknete na jeho blog, nájdete tam toto:

„Takže si tu. Možno si kráčala po pláži a našla môj odkaz vo fľaši. Alebo ti ho niekto dal, povedal ti o ňom, že toto by mohlo byť zaujímavé…Na tom nezáleží. Podstatné je, že ťa môj odkaz vo fľaši doviedol práve sem.

Som osamelý. Chýbajú mi úplne obyčajné veci – nie hodnoty, ktoré sú povrchné a plytké. Túžim robiť veci spoločne. Robiť to, čo milujeme. Spoločne jesť. Navzájom si pomáhať, rozprávať sa. Objavovať, cestovať, učiť sa a rozvíjať osobnosť jeden druhého. Prejavovať náklonnosť, milovať a byť milovaný. Tráviť čas s priateľmi. Prechádzky so psom. Všetko sú to možnosti, ktoré sú nám otvorené. Stačí prijať výzvu.“ 

Jedna z pláží, kde by podobne osamelá duša mohla nájsť Craigov odkaz

Reakcia, akú nečakal

Už o niekoľko týždňov sa mu začali ozývať ľudia z takmer celého sveta. Nielen ženy, ako dúfal. Zúfalé a pritom romantické SOS do sveta vyvolalo veľký záujem. Zo strany žien, prirodzene, pozitívny, viac ho však kontaktovali ľudia s výčitkou, prečo zbytočne znečisťuje životné prostredie skleneným odpadom, ktorý môže byť v mnohých ohľadoch nebezpečný. Nielen pre živočíchy v mori, ale i pre ľudí či zvieratá chodiace po pláži. Znechutenie verejnosti bolo obrovské.

Znepokojení ľudia v Anglicku a Škótsku nielenže udali pána Sullivana na Úrade pre ochranu životného prostredia (z ktorého dostal aj pokutu a predvolanie na ústne pojednávanie), no zanechali Craigovi na sociálnych sieťach i takéto štipľavé odkazy:

  • Je to veľmi romantické, ale ja a moji priatelia sme členmi Námornej Ochranárskej Spoločnosti a vašim správaním sme veľmi znepokojení. To, čo robíte pre životné prostredie je veľmi nezodpovedné. 
  • Ľudia si tu pekne chránia životné prostredie a snažia sa oživiť rieku vysádzaním lososa. A potom sem príde blázon ako vy a všetko zničí. Možno by ste mali radšej chodiť so svojim psom von viac ako doteraz a stretnúť svoju lásku takto. Nie cez vytváranie odpadu.
  • Chcem vás požiadať, aby ste v budúcnosti porozmýšľali nad dopadmi svojej kampane. Pri návšteve našich pláží by ste mali po sebe zanechať iba stopy vašich nôh v piesku. 
  • V našich moriach a riekach je už toľko odpadu a to posledné, čo chceme, je ďalší odpad. 

A čo na to pán Sullivan?  „Bol som z toho dosť nepríjemne zaskočený, je smutné, že sa moje záujmy stretli s nepochopením, no budem optimista. Neovplyvní to môj cieľ niekoho si nájsť,“ uviedol na svojej stránke na sociálnych sieťach.

Zdroj: www.dailymail.co.uk, www.dobrenoviny.sk, www.medium.com | Foto: www.facebook.com, www.medium.com, www.youtube.com