Byť matkou je práca na plný úväzok, ba čo viac, ak maminy pracujú z domu je to rozhodne náročné. Je veľká škoda, že niektorí ľudia si to neuvedomujú. Dôležité je vedieť, že “pracujete” naozaj tvrdo a tieto tipy vám môžu pomôcť na chvíľu vypnúť.

 

Urobte si čas pre seba

Rozhodne nezabudnite na čas pre seba, aj keď ste doma s deťmi, najmä ak súčasne aj pracujete. Myslite na to, že ľudia, ktorí majú pevnú pracovnú dobu, majú rôzne prestávky a keď im skončí pracovná doba, môžu ísť spokojne domov, vy však nie. Nájdite si nejaký čas počas dňa, napríklad večer, keď sa vráti domov váš partner a oddýchnite si. Doprajte si kúpeľ, poprípade vyložte nohy ku večernému seriálu a dajte si pohár vínka.

Začnite podnikať

Skvelá príležitosť pre mamičky, ktoré nemajú žiadnu prácu popri materskej. Ak chcete vyskúšať niečo nové, podnikanie z domu je perfektná príležitosť. Je to dokonca jednoduchšie ako sa zdá. Môžete napríklad začať písať blog a premeniť ho na podnikanie – budete doma pri deťoch a nezaberie to veľa času. Dá sa pri tom “vypnúť” a stihnete popritom aj rôzne domáce práce.

Pýtajte sa

Ak máte problémy, s ktorými si neviete rady, nebojte sa požiadať o radu iné mamičky, aj keď vám možno príde vaša otázka smiešna. A taktiež sa nemusíte báť prísť za nimi len tak sa vyrozprávať. Rozhodne vám to môže pomôcť, keďže budete v kontakte s niekým, kto vám úplne rozumie a sympatizuje s tým, čím prechádzate.

Bežte von

Nemôžete zostať medzi štyrmi stenami po celú dobu. Či už idete so svojím partnerom, priateľmi alebo sami, musíte si nájsť čas na pobyt mimo bytu/domu. Choďte kamkoľvek, kam sa vám zachce – na prechádzku, nákupy alebo do kina.

Buďte pokojná

Je potrebné ostať pokojná, nech sa deje čokoľvek. Rozhodne pomáha zmysel pre humor 😉

Zdroj: allwomenstalk.com | Foto: pixabay.com