Doslova neuveriteľný príbeh. 23-ročná Lizzie Quah je učiteľkou baletu z Illinois. Rozhodla sa podeliť o zážitok, ktorý jej navždy zmenil život. Keď sa v noci 23. júna 2019 zobudila na neznesiteľné kŕče, netušila, aká bude ich dohra. Predpokladala, že má opäť obličkové kamene, ako pred tromi rokmi.

Takúto neznesiteľnú bolesť už totiž zažila práve vtedy, keď nimi trpela. Mala silné kŕče, bolesť v dolnej časti chrbta a v podbrušku a mala pocit, akoby ju vnútri tela niečo trhalo. Bolesť prirovnala k najsilnejším menštruačným kŕčom. Keďže bola presvedčená, že ide opäť o obličkové kamene, poprosila mamu, aby ju zaviezla na pohotovosť.

Pravda bola úplne iná

Pri vyšetrení zistili, že je tehotná a dokonca otvorená na 8 centimetrov. Pritom Lizzie vôbec netušila, že čaká dieťa. Mierne pribratie prikladala k faktu, že kvôli množstvu práce prestala navštevovať posilňovňu a jedla viac nezdravých jedál. Všetko ale pripisovala náročnému obdobiu v práci. Rovnako aj zvýšenú únavu.

O dve hodiny od príchodu do nemocnice porodila dievčatko s váhou 2920 gramov. Mladá mamička sa dozvedela, že jej placenta rástla príliš nízko a mala otravu krvi a preeklampsiu. Dievčatko je však zdravé a šikovné a Lizzie na jeho príchod na svet určite nikdy nezabudne.

Zdroj: cas.sk | Foto: instagram