mykóza

Mykóza trápi veľmi veľa žien. Je to problém, o ktorom sa stále málo hovorí. Nie každému je jasné z čoho vzniká a ako s ňou bojovať. My vám o tejto nepríjemnosti prezradíme niečo viac.

Pri tomto probléme môže byť narušená celková mikroflóra organizmu, pH a iné faktory. Ak vám mykóza neustále znepríjemňuje život, je pravdepodobné, že sa môže vracať cez vášho partnera, ktorému sa kvasinky zdržujú na sliznici jeho pohlavného orgánu. Mykóza ale nie je zaraďovaná medzi prenosné ochorenia. Najčastejšou príčinou je porucha imunity, ktorú treba posilniť. Môže to mať za následok aj chlórovaná voda v bazénoch, tehotenstvo, užívanie nesprávnej antikoncepcie, nekvalitné spodné prádlo, diabetes, nadváha a nesprávny jedálniček.

Príznaky:

Mykotické príznaky sa prejavujú svrbením, pálením, nadmerným tvarohovitým výtokom a začervenaním rodidiel.

Ako s ňou bojovať:

Ženy, ktorým sa opakovane vracajú mykotické príznaky, by mali vylúčiť zo svojho jedálnička pečivo a sladkosti. Dôležité je povzbudiť imunitný systém. V lekárni sú dostupné výživové doplnky a probiotiká, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému. Probiotiká obsahujú bakteriálne kultúry, ktoré majú na starosti opätovné nastolenie rovnováhy v črevách, aby sa v nich nepremnožovali kvasinky. Probiotiká sú veľmi dobré aj pri užívaní antibiotík. Ak užívate antibiotiká, nezabudnite si ich k ním zaobstarať, aby sa kvasinky nevrátili, pretože antibiotiká zabíjajú aj dobré baktérie, ktoré náš imunitný systém potrebuje.

Zdroj: Imunoglukan.com | Foto: Pixabay.com