V dnešnej dobe je oveľa zložitejšie otehotnieť. Ak sa s partnerom snažíte o bábätko a ste pripravení, hlavne nespanikárte, ak sa vám nedarí. Otehotnieť si teraz vyžaduje viac vedomostí a zvýšené snaženie. To je príčina, prečo veľa žien pociťuje traumu, cítia sa byť smutné a majú strach. Vďaka týmto radám, by to malo ísť ľahšie!

 

1) Hlavne myslite pozitívne, v tom je ten trik!

Ak chcete otehotnieť, nepripúšťajte si hneď od začiatku zlé myšlienky. Mozog je práve ten, ktorý všetko spracúva. Ak mu poskytnete zlé informácie, bude ťažšie otehotnieť. Nebojte sa toho, či vás bude pôrod bolieť alebo toho, že by ste o dieťa mohla prísť. A nepočúvajte stupídne príbehy vašich známych ako ich pôrod veľmi bolel a ako potom pribrali a podobné veci. Každé telo je iné. Každá žena toto obdobie prežíva inak. Musíte myslieť len pozitívne a tešiť sa na nový prírastok.

2) Nemusíte predsa otehotnieť ihneď! Chce to čas!

Len máloktorej žene sa podarí otehotnieť po pár pokusoch. Niektoré ženy sa snažia niekoľko mesiacov, dokonca aj rokov a pritom nemusia mať žiadne zdravotné problémy. Najčastejšie otehotniete, ak o tom vôbec nebudete premýšľať. Najlepšie veci sa stávajú nečakane. Ak ste mladá dvojica, ktorá sa snaží viac ako pol roka a beznádejne, tak pre istotu vyhľadajte odbornú pomoc. Ak ste starší pár, je úplne v poriadku, ak sa snažíte dlhšiu dobu.

3) Pokiaľ ste práve vysadila antikoncepciu, nejaký čas to potrvá, kým sa vaše hormóny dajú znova do poriadku!

Vysadenie antikoncepcie nie je dôvod, ktorý by vám bránil  otehotnieť. No chvíľu potrvá, než sa vám upraví váš menštruačný cyklus. Po vysadení tabletiek budete mať nepravidelný cyklus, čiže sa ťažšie stanovuje doba ovulácie. Pomôžu vám však ovulačné testy, ktoré sa dajú ľahko kúpiť v lekárni. Žiaden strach!

4) Nie každá žena má 28-dňový menštruačný cyklus!

Každá žena to má inak. Niektorá má kratší alebo dlhší, ba dokonca nepravidelný menštruačný cyklus. Priemerný cyklus trvá od 21 do 35 dní a jeho dĺžka sa môže meniť počas života. Ovplyvňuje to kopa faktorov: stres, fyzická záťaž, kolísanie hladiny hormónov a dokonca aj niektoré ochorenia.

5) Nebuďte posadnutá tým, že chcete byť už konečne mamou!

Ak si riadne naštudujete všetko o rýchlom otehotnení, neznamená, že sa vám to aj podarí. Avšak môže dôjsť k tomu, že sa stanete závislou na sledovaní aktuálnych noviniek, vďaka ktorým rýchlejšie otehotniete. Tiež budete čím ďalej, tým viac pozorovať svoje ovulačné dni a tlačiť na partnera. Toto nie je správna cesta. Partner by tým nemusel byť nadšený. Plánovaný pohlavný styk nie je dobrou voľbou. Pri milovaní je dôležité, aby ste boli uvoľnení a nie v napätí. Nemyslite pri tom na oplodnenie, ale uvoľnite sa a užívajte si vaše radovánky.

6) Nerobte si tehotenský test hneď, nebuďte zbrklá

Počkajte si radšej na to, až sa vám omešká menštruácia viac ako o dva dni. Niekedy pri prvom teste budete mať negatívny výsledok a potom za tri dni pozitívny. Je veľa takýchto prípadov. Nebuďte zbrklá. Ak vám menštruácia mešká niekoľko dní, urobte si opakovane ďalší test. Ak si nie ste istá výsledkom. Niekedy máte jednu čiarku ružovú a druhú len čiastočne. Navštívte preto radšej gynekológa, ten vám odoberie krv a na jej základe vám podá 100-percentný výsledok.

zdroj: najmama.sk | foto: Instagram