Počas uplynulého víkendu ubehol týždeň od radostnej udalosti v rodine Cifrovcov. Moderátor Sajfa a redaktorka Veronika Ostrihoňová sa stali rodičmi malej Sárky. Nebolo média, ktoré by o tejto novinke neinformovali a s verejnosťou sa o prvé dojmy a zábery s dcérkou podelil aj samotný hrdý tato. A týždeň po pôrode zverejnila prvé fotky s princezničkou aj šťastná mamina.

 

Dátum 21. september už pre Veroniku niečo znamená, pretože v ten deň porodila prvorodenú dcérku Sáru. Zaujímavosťou je, že v lete pribudol prírastok aj do rodiny Sajfovho brata Jána. Malá Sára má tak o dva mesiace staršiu sesternicu, s ktorou budú vyrastať.

Čerstvá mamička Veronika týždeň po pôrode zverejnila záber celej rodinky aj s psím miláčikom: „Dnes sme presne týždeň rodičia. Sára má oči po ocinovi, a pľúca po mne. Ďakujem Vám zo srdca za všetky priania, odkazy a darčeky. Je to bizarno-krásne obdobie a malá nám robí radosť, aj keď občas reve ako tiger. Niektorí ste mi písali, že z nej iste vychováme superženu, čo ma veľmi potešilo. No zároveň som si uvedomila, že ani nemáme inú možnosť.“

Veronika sa ako správna, slovenských pomerov znalá žena, rozpísala k téme dcérinej budúcnosti a musíme uznať, že trafila kliniec po hlavičke. Jej celý príspevok si môžete prečítať pod krásnym záberom šťastnej rodinky.

Takto sa Veronika zamyslela nad tým, čo čaká Sárku a jej súputníčky v budúcnosti:

„Dnes sme presne týždeň rodičia. Sára má oči po ocinovi, a pľúca po mne. Ďakujem Vám zo srdca za všetky priania, odkazy a darčeky. Je to bizarno-krásne obdobie a malá nám robí radosť, aj keď občas reve ako tiger. Niektorí ste mi písali, že z nej iste vychováme superženu, čo ma veľmi potešilo. No zároveň som si uvedomila, že ani nemáme inú možnosť. Dámy totiž u nás stále ťahajú za kratší koniec. V prvom štvrťroku 2018 bola priemerná mužská hodinová mzda 7,45 EUR na hodinu, zatiaľ čo ženy zarobili len 5,97 EUR. V súkromnej sfére je hodinová mzda vysokoškolsky vzdelanej ženy 8,84 EUR. Ekvivalentný muž dostane takmer o štyri viac. Do toho si prirátajme, že takmer tri štvrtiny Slovákov stále veria, že ženina úloha je primárne v starostlivosti o rodinu a domácnosť. No a prihoďme ešte nahodilé rozmary poslancov rozhodovať o cudzích materniciach v snahe získať predvolebné body. Štartovacia línia ako lusk. A to sa Sára narodila so všetkými benefitmi, zdravím, kompletnou rodinou, sociálnym zabezpečením. Jej menej šťastné súputníčky budú musieť bojovať omnoho, omnoho viac. Toto nie je feministický manifest, ale zamyslenie sa nad vlastnou dcérou a jej budúcnosťou. Všetky tieto fakty a štatistiky totiž zrazu majú iný, osobnejší význam. A to nielen preto, že Maťo Sáre od počatia robí excelovskú tabuľku s výdavkami!
Máme šancu to zmeniť, každý jeden, a pomôžeme tak všetkým. A bude dôvod na optimizmus. Ako hovorí Warren Buffet, keď sa pozrieme na to, čo ľudstvo dosiahlo za niekoľko storočí len s pomocou polovice svojho talentu, predstavte si, čo dokáže, keď sa bude môcť rovnocenne zapojiť aj tá druhá.“

Zdroj/Foto: Instagram /Veronika Cifrova Ostrihonova