Podľa psychológov môže poloha, v ktorej najradšej spíme, o nás veľa vypovedať. Uprednostňujete spať na chrbte, boku či bruchu? A v akej polohe máte pritom nohy a ruky?

 

Vyberte si polohu, v akej spíte najradšej a prečítajte si niečo o sebe:

Poloha č. 1

Ležanie na boku, či už na ľavom alebo pravom, s pokrčenými nohami je najobľúbenejšou spacou polohou vôbec. Vraj ju preferuje až 41% ľudí. Ak patríte medzi nich, ste plachá a citlivá, i keď navonok pôsobíte tvrdo. Často sa zbytočne obávate.

Poloha č. 2

Táto poloha sa zdá byť strnulá. Na strane nezáleží, nohy sú rovno, ramená pozdĺž tela. Ak spíte takto, ste spoločenská, ľahko sa zoznamujete s ľuďmi. Niekedy ste až príliš dôverčivá.

Poloha č. 3


Ide o polohu na ľavom či pravom boku, ruky sú položené pred telom, nohy rovno. Ak ste si vybrali túto polohu, ste príjemná a otvorená, no niekedy viete byť i cynická a podozrievavá. Rozhodujete sa pomaly a tvrdohlavo sa držíte zaužívaných zvykov.

Poloha č. 4

Ľudia, ktorí spia na chrbte s rukami pozdĺž tela, sú silnými osobnosťami. Nemajú radi zbytočné reči, berú sami seba i ostatných vážne. Majú vysoké očakávania a vopred určené ciele, za ktorými idú cez mŕtvoly.

Poloha č. 5

Spanie na chrbte s rukami pri hlave je najmenej obľúbenou spánkovou polohou. Ak ju práve vy preferujete, ste veľmi lojálna priateľka. Vzťah s priateľmi je v živote vašou najväčšou prioritou. Rada počúvate o problémoch a snažíte sa im i pomáhať vyriešiť ich.

Poloha č. 6

Ak rada spávate na bruchu, ste veselá a hravá. Navonok pôsobíte ako voľnomyšlienkárka, no život túžite mať pod kontrolou. K tomuto ale potrebujete niekoho, kto vás bude viesť.

Zdroj/Foto: themindsjournal.com