pečivo z lístkového cesta

Milé mamičky, máte aj vy doma malú kuchárku, ktorá si podobne ako vy oblečie zásteru a zatiaľ čo stojíte pri sporáku, v detskej kuchynke pripravuje obed? A možno ju sem-tam zapojíte aj do pečenia koláčikov. Deti radi miešajú ingrediencie v miske a obľúbené býva aj vykrajovanie vianočných medovníčkov. Do Vianoc je ešte ďaleko, ale ulahodiť svojej ratolesti môžete aj v letnom období a perníkové cesto vymeniť napríklad za lístkové.

 

To obľubujú všetky mamičky, ktoré majú doma práce vyše hlavy a keď potrebujú pripraviť niečo rýchle pod zub napríklad pre návštevu, tak si kúpia hotové.
Ak máte doma v chladničke jedno v duchu hesla „vždy pripravená“ a potrebujete deti zabaviť zaujímavou aktivitou, máme pre vás jednoduchý typ:

Čo potrebujete:

jedno lístkové cesto
vajíčko
semienka na posypanie – sézamové alebo chia

 
K týmto surovinám si ešte pripravte pekné vykrajovačky, s ktorými bude vaše deti práca baviť. Rozvaľkajte im cesto a nechajte ich vykrajovať podľa svojho gusta. Medzitým si rozohrejte rúru a vystelte plech papierom na pečenie. Poukladajte naň vykrojené koláčiky, potrite vajíčkom a posypte semiačkami. A šup do trúby.
Nevadí, že kuchyňa je ako po výbuchu, vaše ratolesti si to určite užili a za to to stojí! Vlastnoručne pripravené dobroty aj lepšie chutia. Tak dobrú chuť k olovrantu:-)

foto: autor