Slovenskom otriasol prípad dnes už 19-ročného Dávida z Galanty, ktorý brutálne zabil svojho otca. Ten dlhé roky týral jeho a aj mamu. K skutku ho dohnal moment, keď si jeho užialená matka chcela siahnuť na život. V prípade nastal zvrat vďaka zásahu prezidentky.

Dávid mal 17-rokov, kedy sa rozhodol ukončiť trápenie jeho matky, ktorá dlhé roky s tyranským manželom zažívala fyzickú a psychickú bolesť. Poslednou kvapkou bola situácia, keď svoju matku počul plakať v posteli. Vtedy sa mu spojili všetky roky trápenia a v afekte otca zabil. Chlapec v spánku otca 17-krát bodol nožom do chrbta a trikrát ho udrel do hlavy robotníckym kladivom.

Po tomto skutku sa sám priznal na polícii. Sudkyňa odvolávacieho súdu mladíka poslala do väzenia. Odsedieť si mal dva roky a nastúpiť  ešte pred Vianocami. Po medializovaní tohto prípadu začali ľudia na sociálnych sieťach 19-ročného Dávida podporovať, želali mu veľa síl do nového života, keď sa vráti na slobodu.

O desať dní nastal zvrat. Prezidentka Čaputová nariadila odložiť výkon trestu až do rozhodnutia ohľadom žiadosti o milosť. Tento proces môže trvať aj niekoľko mesiacov. 19-ročný Dávid tak prežije tohtoročné sviatky so svojou matkou.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: tvnoviny.sk