Taký každodenný stereotyp mamičiek ani nemusíme opisovať, všetky dobre vieme ako to vyzerá. Mamička vstáva prvá, uprace byt, pripraví raňajky, zobudí deti, vychystá deti aj muža do práce, potom uteká sama do zamestnania, medzitým nakúpi, vyzdvihne deti zo školy, pripraví večeru, zas vyprace byt… také jednoduché maličkosti, na ktorých stojí celá rodina. A muž? 

Už ste sa vrátili zo zamestnania domov, a tam vás privítala teplá večera na stole a deti s dokončenými domácimi úlohami? Ktorý, iba tak, bez upozornenia vstane a poumýva riady, či naplní práčku? Alebo vezme do rúk žehličku? Avšak bez toho, aby očakával ovácie, neskonalú vďačnosť či hrnček „Najlepší ocko na svete“? Na koľkých prstoch jednej ruky ich zrátame? Ak takého doma máte, blahoželáme, patríte medzi tú menšinu šťastných žien, tá väčšina to šťastie nemá a celé bremeno stojí iba na jej pleciach.

Firma Indesit prišla s reklamou, ako by to vyzeralo, ak by sa v podobnej situácii, v akej sa nachádza väčšina žien, ocitol muž. Tak čo dámy, menili by ste? Alebo by ste boli radšej, ak by sa o tieto drobné radosti delili spoločne? Hneď by bolo viac času aj energie na iné činnosti. Napríklad, spoločné prechádzky po lese, či domino.

Zdroj: Youtube.com | Foto: Youtube.com