Matka dvoch malých detí zverejnila na sociálnej sieti video, na ktorom zachytila bezpečnostná kamera podozrivého muža v dodávke, ako láka deti na šišky a nahovára ich nastúpiť k nemu.

 

Rechelle Marcia Haigh, matka 2 vlastných detí Sadè (8), Ameya (2) a nevlastnej dcéry Roxie (6), sa podelila na sociálnej sieti o zábery z videa, zachytávajúce pokus o únos jej detí. Incident sa odohral v Partingtone v Manchestri, pred ich domom so záhradkou, v ktorej sa v tom čase deti hrali. Na ulici, hneď vedľa záhradky, zastavila biela dodávka a muž z nej ponúkal deťom šišky. Volal ich pritom nasadnúť si do jeho dodávky.

Najstaršia dcéra Sadè (8) nestratila duchaprítomnosť a rýchlo zareagovala na potenciálnu hrozbu únosu. Vzala svoju najmladšiu sestru do náručia a všetci bežali dnu do domu, informovať mamu o tom, čo sa stalo.

Mama Rechelle následne vyšla do záhrady konfrontovať šoféra dodávky, no ten rýchlo ufujazdil preč. Rechelle bola zhrozená, keď si pozrela zábery z kamery. Na sociálnu sieť napísala: „Bolo fakt desivé to sledovať, no som hrdá na moju Sadè (8) a jej rýchlu reakciu“.

Je vďačná za požehnanie, že má stále svoje deti. „Vždy som hovorila svojej dcére, aby bežala, keby sa niečo také udialo“. Rechelle vyzýva všetkých rodičov, aby dávali pozor na svoje deti, dbali na ich bezpečnosť a poučili ich, čo majú robiť v takýchto prípadoch.

Zdroj: independent.co.uk, facebook.com | Foto: youtube.com