po porode s dietatom

Každá budúca maminka musí počas tehotenstva vyriešiť, v ktorej pôrodnici privedie na svet svoje bábätko a nielen to. V móde sú pôrodné plány a ich detailné rozpísanie od epidurálky až po čajík pre bábätka po pôrode. Ale čo je jedna z najdôležitejších vecí? No predsa lekár – pôrodník. A prečo? Pointu zistíte po prečítaní príbehu od našej čitateľky.

Prešli viac ako štyri mesiace, odkedy som porodila svoju prvorodenú dcérku a až teraz som sa presvedčila, že tento príbeh napísať musím. Odkedy sa malá princezná narodila, stretla som sa s mnohými kamarátkami-mamičkami. Ako to býva zvykom u ukecaných žien, rozprávali sme si zrazu otvorene o pôrodoch (niekedy až veľmi detailne). A vtedy som si zakaždým povedala AUU!..UUUF! Ďakujem, ďakujem, ďakujem za pôrod, aký som mala, bez nástrihu, bez natrhnutia, za pár minút a s úsmevom.

Prečo hľadať skutočného odborníka?

Jednoznačná rada pre každú tehuľku a hlavne prvorodičku znie: Výber pôrodníka je najdôležitejší! Naozaj dbajte na kvalitný výber. Ja som si zisťovala, kto je v tomto odbore naj a vybrala som si toho najlepšieho, akého som len mohla. Od prvého USG v 13. týždni až po odchod s bábätkom z pôrodnice som pociťovala to, že som v správnych rukách. Pohoda tehuľky je naozaj na nezaplatenie. Keď Vás bude zakaždým vyšetrovať vysmiaty skúsený odborník, budete mať pocit bezpečia a viete, že nech sa deje čokoľvek, VY to zvládnete, nebudete sa vedieť dočkať pôrodu. Darmo vás budú „strašiť“ rôznymi historkami. Ja som o sebe, ani o ňom ani na sekundu nepochybovala, že čo keď… . Bola som jednoducho pozitívne naladená a tešila sa. Hlavne vďaka nemu. Pri každej kontrole mi poskytol informácie a poradil, ako si viem aj sama pred pôrodom pomôcť, ako cvičiť dýchanie či odporučil používať balónik posledný mesiac pred pôrodom.

Pôrodník, to je hrdina

Málokto si uvedomuje, že v daný moment pôrodu má ON v rukách váš život, život bábätka, život vášho partnera a celej rodiny, ale aj jeho vlastný. Chcete-nechcete, je to jeden z najdôležitejších ľudí vo vašom živote. ON sa v tú chvíľu stáva tým človekom, ktorému budete do konca života zaviazaná, že vám pomohol priviesť na svet vaše vytúžené dieťatko.

Ten môj príbeh z pôrodu vždy s radosťou vyrozprávam každému. Bol to pre mňa skutočný zážitok, na ktorý budem celý život s úsmevom spomínať.

Prajem vám všetkým, aby ste aj vy zažili pôrod, po ktorom si poviete: „Veď to bola pohodička, tak kedy ďalšie?“ 🙂

PS: Môj pôrodník bol primár MUDr. Erik Dosedla (Nemocnica Košice-Šaca a.s, 1. súkromná nemocnica)

Foto: depositphotos.com