Prvé dieťa matka spláchla do záchoda. Druhé sa po potratovej tabletke nemalo vôbec narodiť. Napriek tomu dostali tieto bábätká šancu na život, keď prežili svoju vlastnú smrť. Stáli pri nich všetci anjeli strážni, aby nám dnes dokázali, že zázraky sa na planéte Zem stále dejú. 

Hoci by sme v súvislosti s deťmi veľmi radi čítali iba dobré správy, bohužiaľ, život prináša i temné udalosti. Tie, ktoré vám predstavíme, však majú šťastný koniec. Ich hlavní detskí hrdinovia boli pôvodne odsúdení na smrť, dnes však žijú. A to je zázrak.

Dieťa číslo 59

Tento novorodenec si okamžite po svojom narodení získal celosvetovú pozornosť, keď ho pár minút po svojom narodení záchranári vytiahli z kanalizačného potrubia. 22-ročná žena z Číny skrývala pred rodinou a priateľmi svoje tehotenstvo, veď ako slobodná matka bola v krajine ohnivého draka už vopred spoločensky odsúdená.

Chlapca porodila sama doma na záchode a spláchla. Skutok chcela zakryť klamstvom, tesne po pôrode totiž zavolala správcu bytového domu s tvrdením, že z kanalizácie počula zvuky pripomínajúce detský plač alebo mačacie mňaukanie. Správca okamžite zalarmoval záchranárov a hasičov, ich úloha pritom nebola vôbec jednoduchá. Potrubie malo priemer iba 8 centimetrov.

S odstupom pár desiatok minút sa záchranným zložkám napokon podarilo potrubie kúsok po kúsku opatrne rozlámať, aby v ňom našli zdravého a živého chlapca. Dieťa bolo obalené v pôrodnom vaku, čo mu pravdepodobne zachránilo život a okrem menších modrín neutrpelo vážnejšie zranenia. V potrubí sa doslova zaseklo, ak by bolo telíčko menšie, resp. potrubie širšie, celý príbeh by sa skončil úplne inak. V nemocnici chapca nazvali „Dieťa číslo 59,“ podľa čísla inkubátora, kam ho ihneď po prevoze umiestnili.

Ako uviedli zahraničné médiá, oznamovateľka vraj počas celej záchrannej akcie postávala okolo a tvárila sa nezaujate. Hoci bola prvá podozrivá, vyšetrovateľom skutok zapierala. Až keď v jej byte odhalili stopy krvi, otočila kartu. Tvrdila, že vôbec netušila, že rodí, dieťa jej do záchodovej misy vraj samé „vypadlo“ a ako prvorodička podľahla popôrodnému šoku. Z pôvodného obvinenia pokusu o vraždu vyviazla bez trestu.

O drobčeka v potrubí sa začal zaujímať celý svet. Médiám, ktoré príbeh uverejnili, sa ozývali tisícky ľudí – bezdetných párov, osamelé ženy, profesionálnych rodičov… každý z nich prežíval ľútosť nad smutným príchodom dieťatka na tento svet. Chlapec napokon skončil v opatere starých rodičov. Dnes má 5 rokov a teší sa dobrému zdraviu.

Prežila potratovú tabletku

Nasledujúci prípad sa odohral v Írsku. Tretie tehotenstvo matky dvoch detí malo skončiť potratom. V nemocnici dostala mladá žena dve potratové tabletky (v krajine sú zlegalizované) a odporúčanie, aby si po týždni spravila tehotenský test. Ten mal ukázať, či z tela prirodzeným spôsobom odišli všetky tkanivá, súvisiace s tehotenstvom.

Na veľké prekvapenie test opäť ukázal pozitívny výsledok. Gynekológ spravil vyšetrenie ultrazvukom a na obrovské prekvapenie zaznamenal niečo, čo určite nečakal – slabý tlkot srdiečka. Vysvitlo, že žena pravdepodobne čakala dvojičky a potratová tabletka zasiahla iba jeden plod, ten druhý zázrakom prežil. Ako je to možné, to dodnes lekári nevedia – skutočne možno hovoriť o zázraku.

Dieťatku bolo súdené prežiť. Stáli pri ňom všetci anjeli strážni, narodilo sa zdravé, bez žiadnych známok poškodenia po účinkoch tabliet. Lekári boli z prípadu ohúrení – vraj takýto zázrak ešte nezažili ani skúsení a profesne starší lekári.

 

Zdroj: www.listverse.com, www.dailymail.co.uk | Foto/Video: www.youtube.com, www.twitter.com