Príchod detičiek na svet je výnimočným momentom pre každú mamičku a rozdiel nie je len v samotnom pôrode. Jednu rodičku môže zaskočiť nečakane veľká pôrodná váha dieťatka, druhú niečo iné. Mamička z východu Číny porodila cisárskym rezom, no veľmi netradične. 

36-ročná žena rodila predčasne cisárskym rezom v 36. týždni tehotenstva, drobec sa narodil s váhou 2,5 kilogramu. Mamička musela ísť k pôrodu sekciou, pretože sa sťažovala na bolesti a krvácala. Keď lekár vytiahol dieťatko z bruška matky, zostali všetci v nemom úžase.

Chlapček sa rozplakal až po dvoch minútach. Dôvodom bolo, že na svet prišiel v plodovom vaku, v ktorom si detičky nažívajú v brušku. Až potom, ako ho nastrihli, dieťa začalo dýchať. Zrejme práve vaku vďačí mamička za to, že jej dieťatko prežilo predčasný pôrod. Vak totiž ochraňuje bábätko a znižuje riziko straty vlhkosti na koži a stratu teploty.

Z tohto pôrodu vznikol aj záznam, ktorý si môžete pozrieť. Nie pre všetky osoby môže byť príjemný, aj keď ide o jeden z najväčších zázrakov života – pôrod dieťaťa.

Výnimočný príchod dieťatka na svet si môžete pozrieť TU!

Zdroj: dailymail.co.uk, youtube.com | Foto: pixabay.com