Každá z nás žien stojí pred otázkou, s akým partnerom chceme žiť.  Je predsa známe, že partnera si vyberáme my ženy. Otca pre naše dieťa, ochrancu v nepríjemných situáciách, montéra garníž a opravára splachovača na WC, spoločníka na cestu, vankúš na túlenie sa.

Prečo potom skončíme s uplakaným dieťaťom na rukách, po krk v dlhoch, s udupaným sebavedomím, s pár kilami navyše, odrastmi vo vlasoch a manželom pribitým na gauči s ovládačom v ruke. Lebo tohto Čierneho Petra sme si, milé žienky, vytiahli my samé. Že nie????

Pozrieme sa na to inými očami. Čo na nás vlastne muži milujú a čo sa im na nás páči? Teraz určite mávnete rukou: „Veď oni chcú len krásne telá v minisukni, vysoké podpätky, bárbinky, ktoré im hladkajú ego a žmurkajú na nich umelými mihalnicami.“

Fakt si myslíte, že muži, tí skutoční MUŽI sú takí obmedzení a hlúpi? Správny muž, ktorého chce každá normálna žena, taký určite nie je. Čo preto môžeme spraviť, aby sa pán dokonalý   nachádzal práve pri nás? Nie až tak veľa, ako by sa zdalo.

Možno zmeniť samu seba v pár dôležitých bodoch. Neutekajte hneď do kozmetického salóna, nerozhodnite sa pre zväčšenie objemu hrudníka, ani nenakupujte drahé outfity. Skúsme urobiť zmenu v maličkostiach, ktoré nás nič nestoja a výsledok sa určite dostaví.

Spravte zo seba :

Ženu, ktorá samu seba miluje a je sama sebou nadšená

Predstavujeme vám usmiatu, spokojnú a vnútorne šťastnú ženu, ktorá je hrdá na všetko, čo v živote dokázala. Nepoukazuje iba na svoje nedostatky a neznevažuje hlúpymi poznámkami svoje prednosti. Verí si, je otvorená novým možnostiam. Dokáže podtrhnúť nenásilným spôsobom to pekné vo výzore a svoj vek neberie príliš vážne. Veď vek je iba číslo a dátum narodenia sa dá zistiť iba z občianskeho preukazu ukrytého v peňaženke na dne kabelky. Táto žena dokáže hovoriť o svojich úspechoch bez toho, aby sa cítila previnilo a prehnane sebavedomá. Ten výrok, že sa nehodí hovoriť o tom aké sme skvelé, je už dávno zapadaný prachom. Žiadny muž na vás nebude hľadať chyby, lebo bude na vás vidieť to pekné a dobré, čo ste odprezentovali. Predsa chyby máme všetci, aj tí najsamlepší muži, tak prečo o nich neustále hovoriť a poukazovať na ne. Muž, ktorý vníma aj vaše vnútro a nielen obal, bude stáť pri vás, fandiť vám, podporovať v práci  a pomáhať aj v súkromí. To, čo dáte zo seba ako šťastná a sebavedomá žena, sa vám vráti v podobe šťastného a sebavedomého muža po vašom boku.

Ženu, ktorej na partnerovi veľmi záleží, ale žije každý okamžik aj pre seba

My ženy máme v sebe zakorenenú tendenciu žiť pre tých druhých, plniť im želania, do úmoru niekomu slúžiť. Dávame, dávame, dávame. Všetci okolo nás si už na naše dávanie zvykli, veď na dobré sa zvyká ľahko a s jedlom rastie chuť. Žijeme dávaním  a nedostávame nič. Toto sme chceli? Našli sme šťastie v naplňovaní potrieb ostatných okolo nás? Pokiaľ nie sme typ Matky Terezy – asi nie. Skúsme žiť tak trochu aj pre seba. Že je nemožné venovať sa svojim záľubám, zdokonaľovať sa v tom, čo nás baví? A kto toto povedal? Veď všetci tí, ktorým venujeme svoju energiu a čas sú veľmajstri v žití samých pre seba. Ale my žijeme podľa ich meradiel a pravidiel. Dokedy chceme poslúchať tých, na ktorých nám záleží? Čo sa s nami stane, keď začneme život podľa vlastných predstáv? Staneme sa bytosťami, ktoré cítia svoju vlastnú silu, samostatné a nezávislé na názoroch skostnatenej doby. Darujme si prosím iný zmysel života, s ktorým príde láska, šťastie, sloboda tvorenia a sebaúcta. Otvorme aj my dvere, ktoré ostatní práve vďaka našej obetavosti už majú dávno otvorené.

Ženu, ktorá sa nebojí prejaviť svoj názor a bude spoločnosťou akceptovaná

Nie je nič zlé na tom, povedať čo si myslíte. Bez ohľadu ako sa na vaše slová pozerajú ostatní. Nemému dieťaťu ani vlastná mať nerozumie. Každá správne sebavedomá žena nerieši dilemu medzi tým, čo si myslí a čo vysloví. Časy paneniek ticho v kúte stojacich,  už dávno skončili. Žena je predovšetkým anjel, ale v prípade potreby môže aj anjel rožky vystrčiť. Nehltajte slová, keď ich potrebujete vysloviť. Buďte autentické s vlastným názorom a spoločnosť vás bude akceptovať. Môže sa niekedy stať, že toho svojho hrdinu na chvíľu odoženiete a nebude až tak dobre znášať kritiku, ktorá sa naňho znesie. On sa však vráti a ocení práve vašu úprimnosť a čestné, priame jednanie.

Ak by ste našli iný typ ženy, s ktorou by ste sa  chceli  stotožniť, napíšte nám, možností stať sa šťastnou ženou je určite viac ako opisujeme v tomto článku.

A konštatovanie na záver

Výnimoční muži hľadajú výnimočné ženy, tí ostatní sa obzerajú iba po krásnych Misskách bez obsahu.

Foto: Pixabay