Ako naučiť dieťa základným hygienickým návykom? Rodičia určite potvrdia, že to nie je jednoduchá záležitosť. Môžete svojmu dieťaťu ukázať, ako sa správne umývať, vysvetliť, prečo je to dôležité…Ale ako dosiahnuť, aby tento úkon vykonávali prirodzene, automaticky a bez vašej neustálej kontroly?

 

Učiteľka Donny Gill Allen prišla so skutočne efektívnou, hoci možno drsnou metódou. Vďaka jej nezvyčajnému pokusu s baktériami si žiačikovia v jej triede plne uvedomili, aké sú čisté ruky dôležité. Neskôr tento nápad zdieľala na sociálnych sieťach. Rodičia z celého sveta túto metódu milujú – je rovnako názorná, ako aj účinná. Môžete ju vyskúšať aj vy na svojich deťoch a možno sa samé niečomu priučíte….

Ako na to? Zapojte svoje deti do tohto zábavného experimentu a vydajte sa na cestu spoznávania. Potrebujeme 3 plátky z toho istého bochníka chleba – podľa možnosti baleného.

1.plátok vyberieme z obalu v sterilných rukaviciach. Vložíme ho do igelitového vrecka s označením „POROVNÁVACIA VZORKA“ /Controlled.

2.plátok vyberieme z obalu bez rukavíc, ale predtým si dôkladne umyjeme ruky. Vložíme do vrecka označeného ako „ČISTÉ RUKY“/ Clean hands.

3. plátok nechajte kolovať po rodine, aby sa ho každý jej člen dotkol. (Donny ho nechala kolovať po triede). Potom tento plátok označíme ako „ŠPINAVÉ RUKY“/ Dirty hands

Čo ďalej? Vlastne nič. Len čakáme a pozorujeme, čo sa bude s chlebíkom diať. Pozrite sa, ako sa zmenil chlieb pri pokuse v triede.

Musíte uznať, že po tomto vás ani nenapadne chytiť hocijakú potravinu do špinavých rúk…

 

Zdroj: mirror.co.uk | Foto: mirror.co.uk; pixabay.com