den otcov

Táto nedeľa je významným dňom pre mnohých mužov. Dnes je deň otcov. Deň tatkov. Deň tatíkov, ocinkov, ockov, apov. Nie, nie je to ďalší komerčný sviatok, kde sa majú dávať veľké drahé dary. V tento deň máme len zastaviť a tomu svojmu poďakovať. Bez mužov a bez otcov by to proste nešlo. Sú v našich životoch rovnako dôležití ako naše mamy. A prečo sú skvelí otcovia darom? 

Lebo proste sú…mať dobrého a láskavého otca je na nezaplatenie 🙂

Muži sú tvrďasi len na oko. Celý život sa predbiehajú, kto zdvihne ťažšie činky, kto má väčšie auto, zarába viac peňazí, ale v skutočnosti, až keď sa chlap stane otcom, ukáže sa jeho pravá tvár a veľkosť jeho srdca. Otec je ochranca, učiteľ, kamarát, dvorný šašo, kúzelník, i všetky možné veci. Hlavne by mal byť ten, kto svoje dieťa miluje, lebo ako hlava rodiny, len takýmto spôsobom udrží celú rodinu pokope. Až potom je hrdina! Toto by mala byť pre chlapov tá pravá životná výzva!

Takéto vyznanie pre svojich mužov, nám poslala čitateľka Katka:

Prvým mužom v mojom živote, je môj otec a dal mi vždy všetko čo mohol a naučil ma všetko, čo som potrebovala. A nielen mňa. Aj moju sestru. Ďakujem mu za to 🙂 Od narodenia nám dáva tony lásky, aj keď je to v úplne inej forme ako láska od mamy. Proste otcovská láska je iná a jedinečná. Deti vidia a cítia lásku v gestách. Nie sú to slová, čo prezrádzajú, čo cíti. Až keď sa mu v deň mojej svadby tlačili slzy do očí (čo ináč, je to vždy tvrdý chlap bez zbytočných emócií) tak som vedela, že som si splnila nielen svoj sen, ale aj jeho veľký sen. Myslím, že sme mu so sestrou splnili mnoho snov, hoc on sám to takto nikdy nepomenuje. Len sa usmeje popod fúzy 🙂 A vtedy som ja šťastná dvakrát viac ako on.

Po svadbe som získala nielen manžela a nové priezvisko, ale aj ďalšieho muža do svojho života. Môjho svokríka. Ďalší skvelý otec. Chlap, ktorému tak isto vďačím za veľa. Hlavne za to, že môjho muža vychoval ako správneho chlapa do života. Bol mu príkladom, či už vo vzťahu ku žene, k deťom, naučil ho mnoho manuálnej práce, či už okolo domu, záhrady, auta, proste dokáže vymeniť žiarovku či pneumatiku, opraviť pokazené, či pomôcť v kuchyni. Jeden gazda, druhý gazda.

No a tretí muž, je aj nový PRVÝ muž v živote nášho spoločného dieťaťa. Niekedy sa nestíham diviť, kde sa v chlapovi môže nájsť toľko lásky ako dáva môj manžel našej princeznej. Vždy, keď sa s ňou hrá, šalí, prebaľuje ju, číta jej knižky, či spieva detské pesničky, či dokonca rozpráva vtipy (na ktorých sa on sám síce viac baví ako ona), alebo keď ju uspáva, vždy, vždy, vždy si poviem, že som jej lepšieho a dokonalejšieho otca vybrať ani nemohla 🙂 Niekedy sa pristihnem, že na nich hľadím s takým tým priblblým úsmevom na tvári a so slzami v očiach 🙂

Pre toto všetko, potrebujeme otcov. Dobrých otcov.

Muži moji, ja vám za to ĎAKUJEM 🙂

Dnešok venujme všetkým otcom pozornosť, lásku a objatie, lebo nie každý má to šťastie, mať dobrého otca vo svojom živote!

PS: Najkrajšiu vec, čo môže otec urobiť pre svoje deti, je milovať ich mamu! 🙂