Obľúbená slovenská speváčka Zdenka Predná je už zopár mesiacov šťastnou mamičkou malého Oskara.

Spýtali sme sa jej, ako sa zbavovala popôrodných kilogramov, čím ju jej polročný synček dokáže prekvapiť a čo všetko popri ňom stíha, respektíve nestíha.

A ešte kadečo iné…  

Zdenka, ste jednou z tých šťastnejších mamičiek, ktoré sa pomerne rýchlo vrátili k svojej predpôrodnej váhe. Koľko ste vlastne počas tehotenstva pribrali, ako ste graviditu znášali a čo ste urobili pre svoju aktuálnu štíhlu postavu?
– Príznám sa, že ešte stále nie som na ,,svojej“ váhe, ale zatiaľ to vôbec neriešim, keďže viac-menej stále plne kojím. Pribrala som približne 13-15 kíl, tehotenstvo som mala úplne krásne a bez problémov, ak nerátam obrovské kyseliny každý večer. Za odmenu sa nám narodil krásny vlasatý Oskarko.

Sú za vaším elánom, ktorým sršíte a skvelou formou aj časté prechádzky po Banskej Štiavnici a jej okolí? Ako sa vám aj s rodinkou žije vo vašom rodisku?
– Neviem si predstaviť miesto, kde by sme sa cítili viac doma. Do prírody sa snažíme chodiť každý deň, máme tu krásne a tešíme sa z toho. Podľa mňa je pre človeka veľmi dôležitý kontakt s prírodou, preto som rada, že Oskarko bude vyrastať v Štiavnici a pobyt v prírode mu príde prirodzený.

fotka 2 Nechýba vám ruch Bratislavy a isté výdobytky, ktoré poskytuje?
– Všetko má svoje plusy aj mínusy. Ale je to najmä o nastavení a časom človek zistí, že ku šťastiu veľa nepotrebuje. Mala som aj v Bratislave svoje obľúbené miesta, ale aspoň sa na ne teraz viacej teším. Som zatiaľ úplne spokojná.

Ste mamičkou aktívnou, čo chodí so synom trebárs do materského centra, prípadne cvičiť, alebo vás bavia skôr pokojnejšie prechádzky vo vlastnej réžii?
– Nevyhľadávam silou mocou spoločnosť, ale mám veľa kamarátok – mamičiek, s ktorými sa stretávame. My to máme skôr tak, že chodia kamaráti za nami, máme veľký dom s rodinnou atmosférou a často si u nás návštevy podávajú kľučku. Málokedy som sama.

Otcom vášho Oskara je známy hudobník Oskar Rózsa. Čí to bol nápad pomenovať malého po otcovi? A aký je Oskar st. otec, pomáha s prebaľovaním či kúpaním?
– Bol to môj nápad a prišlo mi to úplne prirodzené. Oskar je veľmi citlivý otec, pomáha mi úplne so všetkým, nemôžem sa sťažovať, práve naopak, každej žene by som dopriala takúto obrovskú pomoc. Máme to šťastie, že často robí z domu, takže náš malý má vlastne dvoch plnohodnotných rodičov. Samozrejme, že ako správny chlap má sem tam šialené nápady týkajúce sa výchovy a riešenia vzniknutých problémov, takže vieme sa aj ,,posekať“. Ale to len tak mimochodom, aby ste si nemysleli, že sme najdokonalejší na svete. 🙂

fotka 1 (1) Materská rutina vám zatiaľ nehrozí? Stíhate popri starostlivosti o synčeka aj tvoriť nové skladby a koncertovať?
– Zatiaľ sa do ničoho nehrniem. Mojou prioritou je malý Oskarko, chcem sa mu venovať čo najviac, veď to tak strašne všetko letí. Dni nám unikajú pomedzi prsty a z toho malinkého uzlíka je už 9-kilový chlapisko. Chcem si s ním užiť každučký deň.

Ako ste na tom so spánkom? To je totiž jeden z najväčších „zabijakov“ väčšiny čerstvých mamičiek. Malý spí dobre?
– Myslím, že spí dobre, budí sa na kŕmenie každé dve hodiny, keď je spln, alebo ho niečo bolí, tak ešte častejšie.
Deficit spánku prekvapivo nepociťujem a keď som unavená, poviem si len, že o mňa v tejto hre absolútne nejde. Samozrejme, keď je veľmi zle, ráno berie Oskarka Oskar a maminka môže pekne dospať. 🙂

Nedávno Oskarko oslávil už šesť mesiacov. To je významný vek v živote malého človeka aj jeho rodičov. Prvé príkrmy, zúbky… Čo aktuálne riešite?
– Aktuálne riešime zúbky (čo iné :D). Dva spodné už má od 4. mesiaca a teraz mu vyšli 4 nové naraz… Veľká ,,sranda“ poviem vám. Ale zvláda to statočne. Čo sa týka príkrmov, už kadečo vyskúšal, ale aj tak mu zatiaľ najviac chutí mamine mliečko. 🙂

amulet_1_foto_katarina_bell

Ďakujeme veľmi pekne za srdečný rozhovor a držíme prsty celej rodinke.

(foto: archív Zdenka Predná, amulet promo photo)