Mamička Allison Kimmey sa nehanbí za svoje kyprejšie krivky a na sociálnej sieti má aj množstvo fotiek, na ktorých ich bez ostychu ukazuje. Preto ju šokovala reakcia jej dcérky Cambelle, keď jej darovala práve takúto plnoštíhlu bábiku.

V porovnaní s ostatnými bábikami Barbie mala plnšie boky a stehná a mala sa ponášať na bežné reálne ženy. A práve toto bol pre dievčatko kameň úrazu. Nechcelo sa s ňou hrať a dokonca ju hodilo aj do koša. Mamička bola zvedavá, prečo Cambelle takto zareagovala. Jej odpoveď mamu nepríjemne zaskočila.

„Povedala mi, že na bábike sa jej nepáčia priveľké ruky, nohy a to, že nevyzerá ako ostatné. Nevojde sa do iného oblečenia, než do vlastného,“ zverila sa so svojou smutnou skúsenosťou mamička a v slovách svojej dcéry našla všetko to, s čím žije ona sama. Samu seba si predstavila ako odstrčenú bábiku, ktorá sa nehodí do sveta Barbie, pretože je iná ako ostatné.

Rozhodla sa svoju dcéru v tomto smere poučiť a riešenie tejto situácie by mohlo inšpirovať aj ďalšie maminy, ktoré majú podobný problém. Spýtala sa jej, ako sa asi môže bábika cítiť, keď sa kvôli tomu ako vyzerá nemôže hrať s ostatnými. Povedala dcérke, že nová bábika má právo hrať sa s nimi.

Dievčatko si uvedomilo, že mama má pravdu, ospravedlnilo sa a vytiahli bábiku z koša. Spomenulo si na dievčatá z triedy, ktoré sú tiež každá iná. Pochopila, že má byť na všetkých rovnako milá a jej mama je teraz hrdá na to, že dcérka si odniesla do života lekciu. „Mohla som len kývnuť rukou a povedať, nech sa hrá s nejakou inou bábikou. Je to však dôležité! Môžem dať svojej dcére priestor, aby vyjadrila svoje pocity. Tieto maličkosti vytvárajú zmeny,“ dodala spokojná mamička.

Zdroj: people.com, cas.sk | Foto: Instagram / Allison Kimmey