Pri príležitosti nedávneho Dňa otcov si americký Planet Fitness (prevádzkovateľ siete fitness centier) nechal vypracovať netradičný prieskum. Oslovil ženy s otázkou, aký typ mužskej postavy sa im najviac páči. Ak by ste čakali odpovede typu: vypracované tehličky a telo, z ktorého odpadávate, ste na omyle. Nežné pohlavie odpoveďami určite prekvapilo – minimálne svoje mužské polovičky.  

Planet Fitness sa na svojich stránkach netají myšlienkou zákazu idealizovania ľudskej postavy do božsky dokonalej formy. Nenavádza vás na potenie krvi pri činkách, rotopede či bežeckom páse. Fandí každému, kto má záujem sa hýbať a cez šport zdieľať radosť zo života. Otázku o ideálnom mužskom tele teda smerovala nežnému pohlaviu. Chlapom zas otázku, do akej miery sú spokojní s tukovými zásobami okolo pása a pocitom, že tehličkovú nádheru majú na míle ďaleko.

Tí s bruškom sú spokojnejší

Spoločnosť oslovila 2006 Američanov. Z prieskumu vyplynulo, že muži s nejakou tou „slaninkou“ okolo pása sa vnímajú ako sebavedomejší, viac oddaní svojej práci a manželstvu ako ich kolegovia bez tukových zásob. Viac si vraj zakladajú na dlhodobom vzťahu a nejaké to kilečko navyše nepovažujú sa problém, s ktorým by si mali lámať hlavu. Deväť z desiatich opýtaných mužov s pivným bruchom boli so svojim manželským životom spokojní, traja z piatich priznali, že za tukové vankúšiky nemajú žiadne výčitky svedomia. Práve naopak. Vnímajú ich ako symbol pýchy.

Pivné bruchá, sádlo okolo pása či pocit, že vášho chlapa váha neudrží, vo vzťahoch podľa odpovedí mužov nehrá žiadnu úlohu.

Pivné brucho je proste top

Ženská časť opýtaných priznala, že pivné bruško sa im u mužov páči. 78 percent opýtaných žien uviedlo, že takéto telo im dodáva pocit dôvery, istoty a obetavosti v rodinných záležitostiach. 83 percent žien priznalo, že keby mali doma partnera s miernym tukovým vankúšikom okolo pása, boli by na neho hrdé.

„V našej spoločnosti sme sa nikdy nepozerali na našich klientov kriticky za to, ako vyzerajú. Počas Dňa otcov sme si však pomysleli, že by bolo zaujímavé zhodnotiť aj túto stránku mužskej existencie. Náš prieskum dokazuje, že manželky a deti sa na svojich tatkov pozerajú hrdo i cez kilečká navyše a milujú ich stále rovnako. Aj keď sa nezmestia do nohavíc, ktoré kúpili pred mesiacom,“ hovorí Jessica Corea, manažérka siete športovísk.

Vraj je to trendy

Za pivné bruško sa vôbec netreba hanbiť. I mnohé svetové celebrity ho majú a vôbec sa ním netaja. Do plaviek i s kilom navyše? Žiadny problém, sme predsa ľudia.

Vince Vaughan, Vladimir Putin, Robert De Niro, Adam Sandler či Leonardo Di Caprio – všetci títo muži odkazujú svetu – čo je vás po našich bruchách? Život je iba jeden, treba ho žiť, nie sa trápiť.

Zdroj: www.planetfitness.com, www.buzzkiwi.com | Foto: www.foter.com, www.buzzkiwi.com