život vydatej

Všetko sa začne postupne: spoznávačky, okukovačky, prvá pusa a se*. Nevieme sa nabažiť jeden druhého. Všetko čo bolo pre nás doteraz dôležité, stráca význam a máme oči len pre našu najväčšiu celoživotnú lásku. Takto začína svoje zamyslenie nad životom vydatej ženy naša čitateľka Naty a pokračuje ďalej:

V najlepšom prípade to skončí svadbou a bábätkami. Sme rodina. Ale je to to najlepšie, čo sa nám mohlo stať? Stali sa z nás mamičky, ktorých svet sa točí len okolo detí, upratovania, varenia a hádania sa s manželmi. Prežívame zo dňa na deň, z mesiaca na mesiac. Na dovolenku šetríme celý rok a potichu závidíme našim úspešným kamarátkam, ktoré dokončili výšku a ostali pracovať a žiť v zahraničí.

Nahovárame si, že sme šťastné. A sme? Musíme byť. Veď koľko žien by chcelo mať to, čo máme my: Muž nás nebije, deti sú zdravé a máme prácu. Tú síce nenávidíme, ale na druhej strane sme rady, že ju máme a môžeme vypadnúť z domu.

Stretávame sa s kamoškami, ktoré sme spoznali počas materskej, lebo naše bývalé kamošky, ktoré deti nemajú, na nás akosi zabudli. Naše nové kamarátky sú mamičky, s ktorými jednoducho musíme mať spoločné témy. Nič iné nám totiž neostáva v tomto smutne stereotypnom živote. Jasné, že niekedy aj medzi nimi stretneme spriaznenú dušu, ktorej sa môžeme vyžalovať a nadávať na našich mužov. Ale väčšinou sa kamošia aj s nimi, tak je nám trápne sťažovať sa na svoje polovičky pred nimi. Čo ak zistia, že sme obaja nerváci a prestanú sa s nami baviť?

Sme nahnevané a smutné. Deti sú naša radosť, to áno. Ale čo z toho, keď im nemôžeme urobiť každý mesiac radosť nejakou super modernou hračkou, ktorú si práve zmysleli, že chcú. Nemôžeme ich stále brať do kina, či kupovať im značkové veci.

Preto sa nečudujte, keď nás vidíte v obchodoch nervózne a kričíme na svoje ratolesti. Mrzí nás to už v tej sekunde, keď to ide von z úst. Ale jednoducho vybuchneme. Nakupujeme a myslíme len na to, čo dnes variť. Stihneme upratať? Stihneme si pozrieť večer nejaký film? Bude sex?

Jasné že nie. Deti zaberú telku, muži sedia pri počítači, my okolo nich beháme. Sme šťastné, keď sa nám dostane nejaká pochvala od manželov, ktorí ale očividne neriešia, čo sa okolo nich deje. Sex raz za dva týždne, to isté dookola. A potom sa nám čudujú, keď začneme pokukovať po iných… .:-) Ale o tom, potom.

foto: pixabay.com