Nemôže byť so svojim synom! 41-ročná mama Beáta už 18 mesiacov nevidela svojho synčeka Danielka. Už tri roky bojuje o to, aby sa s ním mohla stretávať, no otec dieťaťa to nechce dovoliť. Preto sa rozhodla k škôlke, ktorú jej 6-ročný syn navštevuje, osadiť bilboard, ktorý mu bude pripomínať lásku jeho mamičky.

Pár sa rozišiel v apríli 2017, kedy podľa slov Beáty jej partner z ničoho nič pri raňajkách oznámil, že s ňou končí a môže odísť. Syn vraj zostane s ním a osobné veci jej pošle. Mamičke po materskej dovolenke vtedy neostávalo nič iné, len sa vrátiť k rodičom do Košíc, ak nechcela spať pod mostom.

Od septembra toho roka je chlapec zverený do starostlivosti otca, ktorým je generálny riaditeľ štátneho podniku v Bratislave. Po ich rozchode matka podala na súd žiadosť o neodkladné opatrenie na dočasné zverenie syna do jej opatery, no bývalý partner ju predbehol už dávno predtým. Podľa rozhodnutia súdu má matka syna vídať dvakrát do mesiaca každý párny týždeň.

Ako tvrdí užialená mamička, otec dieťaťa jej v tom bráni a už 18 mesiacov syna nevidela. Nedvíha jej telefón a nepodáva o synovi žiadne správy. Dokonca ho bráva skôr zo škôlky, aby ho nemohla vidieť. Beáta sa pred tromi mesiacmi presťahovala z Košíc do Bratislavy, aby bola synčekovi bližšie. Ani to jej však nepomohlo a pre neho akoby ani neexistovala.

Nešťastná žena sa zverila s najväčším trápením jej života. V jej koži by nechcela byť žiadna matka: „Dnes je to už 531 dní, keď sa dennodenne domáham kontaktu a styku s mojím synčekom, čo mi nie je umožnené. Bráni mi v tom môj expartner a tento štátny systém.“ 

Keďže sa nedokáže domôcť spravodlivosti, v blízkosti škôlky, ktorú navštevuje jej syn, dala osadiť bilboard s jej fotografiou a vyznaním: „Danko, mamka ťa ľúbi najviac na svete a veľmi mi chýbaš.“ Chce byť synovi aspoň takto čo najbližšie a zároveň tým chce poukázať na to, že nie jej vinou sa o neho nemohla starať. Silná mamička sa nevzdáva a založila iniciatívu Vymazaní rodičia, aby pomohla ľuďom s podobným ťažkým osudom. Veríme, že spravodlivosť napokon zvíťazí a Beáta bude môcť byť konečne so svojim synom.

Zdroj: cas.sk, najmama.sk | Foto: Facebook / Vymazani rodičia, tivi.cas.sk